Donald Glover zdobywcą dwóch statuetek Emmy

Opublikowano: 19/09/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Pana Glovera na pewno znacie jako Childish Gambino, pod ksywą którą z uznaniem działa muzycznie, jako Earla z serialu „Atlanta” oraz niedługo, także jako… głos Simby w nowej wersji „Króla Lwa”. Jak wypadnie nowa wersja kultowej już bajki przekonać będziemy mogli się wkrótce, a póki co Donald zgarnia laury za „Atlante” właśnie.

Laurami tymi są najważniejsze nagrody przyznawane w branży telewizyjnej – statuetki Emmy. Donald Glover przytulił ich, jako jedyny tegoroczny laureat, aż dwie! Za stworzony przez siebie serial „Atlanta” Glover otrzymał nagrodę w dwóch kategoriach:  Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy za postać Earnesta „Earna” Marksa oraz za Reżyserię Serialu Komediowego – odcinek „B.A.N” (i wartko zauważyć, że w tym odcinku sam Donald nie występuje, jest jedynie jego reżyserem).

A jak przystało na artystę społecznie zaangażowane, odebranie statuetek przez nie obyło się bez politycznych przytyków. Dostało się samemu panu prezydentowi United States Of America, który od Donalda Glovera mógł usłyszeć podziękowania za uczynienie z czarnych obywateli najbardziej uciśnioną społeczność. Dodał również, że najprawdopodobniej to jest powodem jego obecności w tym miejscu.

https://www.youtube.com/watch?list=PLSpWtY9wKkGXRZdvkJVpB8k8H7iEL3wVh&v=ZSlfYi5mOqU

Pierwszy odcinek „Atlanty” ukazał się w 2016 roku zyskawszy od tego czasu bardzo dużą popularność. Duża zasługa w tym samego Donalda Glovera, który wraz z bratem Stephanem są autorami scenariuszy do większości odcinków. Serial opowiada losy Earna Marksa, który próbując polepszyć swoja sytuację materialną zostaję managerem swojego kuzyna, rapera Paper Boy’a, który z kolei zamierza osiągnąć szerszą popularność. Wszystko dzieje się rzecz jasna w Atlancie. Zbyt dużo opowiadać Wam o serialu nie tak do końca komediowym nie będziemy, gdyż na ten moment ukazał się dopiero jego 1. sezon, a że odcinki są dość krótkie, nie będziemy spoilerować. Sezon drugi ukazać ma się w 2018 roku, my już czekamy z niecierpliwością, a Wam polecamy nadrobić zaległości, jeżeli jeszcze „Atlanty” nie widzieliście.  

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: