DGE 24 album zapowiedział w swoje 42 urodziny

Opublikowano: 08/03/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Dziadzior nie zwalnia tempa! donGURALesko, niespełna rok po premierze ostatniej solówki, a także kilka miesięcy od wydania płyty do spółki z Shellerinim, zapowiedział bowiem swój kolejny, indywidualny album. Wiemy już, że będzie to „MOWA CIEMNA”. Pierwszym natomiast singlem jest „Potop”, który właśnie trafił do sieci.

Piotr Górny świat powitał dokładnie 8-go marca 1980 roku. Po czternastu latach młody Gural stawiał już pierwsze kroki na rapowym podwórku. A konkretniej rzecz ujmując, zaczął nagrywać swoje pierwsze rymy. Pod szyldem Rapscalion X, wraz z Kaczorem oraz Kukiem i Orzechem. Chwilę później zespół zmienił nazwę na wszystkim doskonale znane Killaz Group. W 1998 roku ukazał się pierwszy materiał, na którym docenić mogliśmy niewątpliwe duże umiejętności Hardkorowego Papy z poznańskiego Grunwaldu. Był to nielegal zatytułowany „Prawdziwość Dla Gry”. Z kolei w 2002 roku donGURALesko zaprezentował słuchaczom, już tylko swojego autorstwa, „Opowieści z betonowego lasu”, czyli pierwszy w pełni solowy album. Co było dalej? To już doskonale wiecie.

W dniu dzisiejszym natomiast, w rocznicę swoich 42 urodzin, donGURALesko zapowiedział swoje nowe solowe. Stanowiące zarazem 24 pozycję w łącznej dyskografii. Co jeszcze bardziej istotne, po entuzjastycznie przyjętych „Utworach rapowanych”, DGE postanowił pozostać w klasycznie hiphopowych klimatach. Z jednoczesnym zamiarem ponownego przekazania słuchaczom nowej i świeżej porcji najlepszego rapu w kraju! Tym razem określonej jako „MOWA CIEMNA”. A jak ona będzie?

„… solidna dawka bezkompromisowego, ciężkiego brzmienia z chropowatą techniką zderzające się z niebanalną treścią”.

– z materiałów prasowych Szpadyzor Records.

Wytwórnia Szpadyzor Records zaznacza jednocześnie, że „MOWA CIEMNA” od donGURALesko kierowana jest do każdego słuchacza rapu, a sama płyta, dla odbiorców powinna stać się pozycją obowiązkową. Po tylu już latach obcowania z wyjątkową, realizowaną na najwyższym poziomie, twórczością Gurala, nie śmiemy wątpić, że może być inaczej. Zwłaszcza, że o warstwę muzyczną „MOWY CIEMNEJ” zadbali producenci, równie utalentowani w swoim fachu, co sam DGE. Wspomnieć wystarczy, że są The Returners, Tailor Cut oraz Magiera. Zapowiedziana właśnie „MOWA CIEMNA” nie będzie jednak całkowicie solowym popisem donGURALesko. Gospodarz bowiem, na swój nowy album, postanowił zaprosić kilku wyjątkowych gości. A są nimi, obecni w jednym utworze Ero i TEDE, a także Peja, Shellerini, Floral Bugs, VNM oraz Miły ATZ. Z takim składem pewni możemy być, że „MOWA CIEMNA” nas nie znudzi.

Chociaż byłoby tak, nawet bez udziału wyżej wymienionych. Brawurowe umiejętności Dziadziora są bowiem całkowicie wystarczające, by samodzielnie zgarnąć uwagę słuchaczy. Najlepiej świadczy o tym pierwszy, właśnie zaprezentowany, singiel zwiastujący album „MOWA CIEMNA”. Jest nim utwór „Potop”, do którego beat dostarczył TASTYdope, a całość cutami dopełnił DJ Soina. Pierwszy utwór z „MOWY CIEMNEJ” zaprezentowano również wraz z teledyskiem. Jego autorem jest z kolei Szerszeń.

donGURALesko w całości swoją „MOWĘ CIEMNĄ” zaprezentuje 29-go kwietnia. Na ten dzień bowiem zaplanowano premierę najnowszego wydawnictwa spod znaku Shpady, które od dzisiaj możecie już zamówić na stronie www.donguralesko.pl.

donGURALesko-MOWA-CIEMNA-okładka-albumu

My natomiast jeszcze na chwilę wrócimy do kwestii gości obecnych na zbliżającym się, nowym albumie DGE. Wraz z ogłoszeniem listy zaproszonych, wyjaśnienie znalazło bowiem, budzące niemałą ekscytację, zdjęcie ukazujące Gurala, Erosa i TDF’a na planie teledysku. Od teraz bowiem, już z całą pewnością, przekazać możemy Wam, że donGURALesko, Ero i TEDE nagrali wspólny numer, który dodatkowo zobrazowano klipem, i który stanowić będzie kolejny singiel zwiastujący płytę „MOWA CIEMNA”! Czekamy zniecierpliwieni, dość mocno!
Panu Piotrowi natomiast, z okazji dzisiejszych urodzin, życzymy wszystkiego dobrego. A także, kolejnych 24 płyt w dyskografii!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: