Dret zaprezentował nowy singiel wraz z nakręconym w Nowym Jorku klipem

Opublikowano: 18/12/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Nazwać go debiutantem nie można na pewno, choć Dret cały czas walczy o należny mu rozgłos. Pochodzącemu ze Śremu raperowi pomóc ma w tym wypuszczony przed kilkoma dniami premierowy singiel pt. „NY” wraz z nakręconym do niego klipem. Warto dodać, że za plan zdjęciowy teledysku w dużej mierze posłużyły właśnie ulice Wielkiego Jabłka. 

Jak mówi nam opis numeru: „NY to szczery, osobisty track, do którego klip nakręcony został podczas pełnego świetnych momentów i tony spełnionych marzeń tripu Dret’a po USA, ogromna większość ujęć zarejestrowana została w Nowym Jorku”. Mocny, klasyczny beat do „NY” dostarczył Soundrugs przy wsparciu znanego z imprezowego duetu Co Cie Trapy Cehy. O scratche zadbał natomiast jeden z najlepszych turntablistów w naszym kraju – legendarny DJ Twister! Sprawdzajcie numer „NY” i koniecznie oglądajcie do końca teledysk, za którego realizację odpowiadają Migawki.

Powyższy numer zapowiada najnowsze wydawnictwo Dreta, album zatytułowany „Dreamer”. Motywem przewodnim zbliżającego się krążka są marzenia, determinacja, konsekwencja i wiara w zmianę swojego życia na lepsze. Materiał zapowiadany jest jako szczery, pisany bez kalkulacji, pełny osobistych odniesień. Płyta traktuje o tym, co prowadzi nas ku marzeniom, z drugiej strony co sprawia, że ludzie je porzucają. Produkcje na płytę „Dreamer” położyli: Ceha, Snake, Boroproduct, Dolun, Soundrugs. Na gramofonach udzielili się: DJ Twister, DJ Taek, DJ Paulo B.O.K, DJ Soina oraz DJ SC1 – reprezentant polskiego oddziału Universal Zulu Nation. Wokalnie na krążki udziela się jeden raper, oraz jedna wokalistka, natomiast te karty zostaną odkryte w odpowiednim czasie. Premiera płyty będzie miała miejsce w lutym 2019.

Powracając do samej osoby Dreta. Pierwsze legalne wydawnictwo wypuścił już w 2011 roku i był tą album zatytułowany „Nie oceniaj płyty po okładce”. Kolejne wydawnictwa to stworzona wraz z Boroproduct’em EP’ka – „Srebrny Glob EP” (grudzień 2013) oraz Dret/Młody – „Dokąd EP” (maj 2015). Jednym ze znaków rozpoznawczych Dreta są bardzo energetyczne koncerty, podczas których na scenie wspierają go najczęściej: Młody – utalentowany gitarzysta i producent, DJ SC1 – członek polskiego oddziału Universal Zulu Nation, świetny turntablista i wielki miłośnik funku, oraz wspomniany już Ceha. W 2017 roku Dret wystąpił na Festiwalu Woodstock , a na łącznie koncie ma grubo ponad setkę zagranych koncertów.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: