Eminem i CeeLo Green razem na beacie Dr.’a Dre

Opublikowano: 20/06/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Eminem, CeeLo Green i Dr. Dre stworzyli wspólnie premierowy utwór! Singiel „The King & I” znajdzie się na ścieżce dźwiękowej filmowej biografii Elvisa Presley’a w reżyserii Baza Luhrmanna, współtwórcy rewelacyjnego serialu „The Get Down”.

Eminem do postaci Elvisa Presley’a nawiązuje nie po raz pierwszy. Już dwadzieścia lat (!!!) wcześniej bowiem, Marshall Mathers na „The Eminem Show”, w ultra hitowym „Without Me” zaznaczył: ’Though I’m not the first king of controversy. I am the worst thing since Elvis Presley’. Chwilę wcześniej kierując w stronę Króla Rock’n’Rolla przytyk: ’Little hellions, kids feeling rebellious / Embarrassed, their parents still listen to Elvis’. Rok 2022 to już natomiast, ze strony Eminema, zmiana nastawienia w stronę jednego z najsłynniejszych piosenkarzy na świecie.

Eminem, CeeLo Green nagrali wspólnie „The King & I”, utwór, za którego produkcją stoi Dr. Dre. Otrzymaliśmy zatem efekt współpracy na najwyższym szczeblu. A efekt? Bardzo udany! Uwagę jednak najbardziej zwracają właśnie wersy Slim Shady’ego. Niegdyś dość często żartującego sobie z „Króla”. A teraz porównującego siebie do Elvisa Presley’a właśnie. Eminem podkreśla, że podobnie jak Elvis, również ukradł muzykę Czarnym – ’I stole black music, yeah true’. Z tą różnicą, że w tym przypadku, chodzi o rap. Następnie dodając:

„Now I’m about to explain to you all the parallels
Between Elvis and me, myself
It seem obvious: one, he’s pale as me
Second, we both been hailed as kings”

– Eminem

„The King & I”, singiel który wspólnie stworzyli Eminem, CeeLo Green i Dr. Dre, jest jednym z utworów jakie znajdą się na soundtracku filmu „Elvis”. Biograficznej pozycji w reżyserii Baza Luhrmanna, który na ekrany wejdzie już 24 czerwca.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: