„Glowing Mic” – nowy singiel Gang Starr

Opublikowano: 12/12/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Rok temu ukazał się album Gang Starr, pierwszy wydany po śmierci Guru, od której dzieli nas już dziesięć lat. W dniu wczorajszym natomiast DJ Premier zaprezentował instrumentalną wersję entuzjastycznie przyjętego przez słuchaczy krążka „One Of The Best Yet”. Z tej okazji również udostępniony został nowy, niesłyszany dotąd numer duetu Gang Starr.

Kawałek przez Preemo zatytułowany został „Glowing Mic”, a producent wykorzystał w nim jedną z dwóch zwrotek, które Guru zdążył nagrać jeszcze na utwór zatytułowany „Mr. Gang Starr”. Jedna z nich ukazała się krótko po śmierci Keitha Elama w 2010 roku, druga właśnie teraz, a powstanie singla „Glowing Mic” sam DJ Premier opisywał w wywiadzie dla Rolling Stone: „Odkąd „Mr. Gang Starr” został wydany po tym jak nie pracowaliśmy razem przez dłuższy już czas, zauważyłem, że ścieżka dźwiękowa zatytułowana jest 'Mr. Gang Starr (Original Version)’. Tekst i refren są jednak zupełnie inne, skupiłem się nad tym i nie chciałem użyć tego samego tytułu, by nie zdezorientować ludzi. Moje poszukiwania pomysłów na scratche doprowadziły mnie do wyprodukowanego przeze mnie kawałka Torae 'For the Record’ z 2011. Są tam wersy 'I destroy the mic for my glow’. Natychmiast 'Glowing Mic’ stał się tytułem numeru po usłyszeniu tych linijek”. Legenda nowojorskiego beatmakingu przyznaje również, że przy tworzeniu „Glowing Mic” chciał uzyskać klasyczne brzmienie i styl Gang Starr, z którego razem z Guru byli znani. W naszej opinii wyszło lepiej niż dobrze!

Jak wspomnieliśmy udostępnienie singla „Glowing Mic” w dniu wczorajszym towarzyszyło premierze instrumentalnego wydania albumu „One Of The Best Yet”. My jednak pozostaniemy przy wersji z rymami nieodżałowanego Guru.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: