Gruby Mielzky wchodzi jak „Zły”

Opublikowano: 07/10/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Gruby Mielzky dekadę po oficjalnym debiucie powraca z reedycją albumu, od którego wszystko się zaczęło. Po dziesięciu latach od premiery “Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle” Mielon wzbogaca pierwszą płytę o dwa nowe utwory. Treścią nawiązujące do pierwotnej formuły projektu. Wraz ze startem preorderu na kanał 2020 wskoczył singiel “Zły” wyprodukowany oczywiście przez The Returners.

“Zły” ukazuje ewolucję poglądów i postaw Mielzky’ego od czasów wydania fonograficznego debiutu. Za muzykę odpowiada duet The Returners, natomiast teledysk zrealizował Szerszeń. Warto w tym miejscu nakreślić kilka słów o debiutanckim albumie Grubego Mielzky’ego. Wyprodukowana przez The Returners płyta “Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle” nie tylko otworzyła bogatą dyskografię starogardzkiego MC, ale przede wszystkim objawiła hiphopowej Polsce nietuzinkowy liryczny talent Mielona. Raper dał się poznać jako szczery i bezpośredni twórca. Obdarzony ciętym językiem, cierpkim poczuciem humoru oraz dużą dozą autoironii. I choć przez lata brzmienie płyt Mielzky’ego ewoluowało, to w cenie pozostał staro-szkolny etos, którego raper trzyma się konsekwentnie już od ponad dekady.

Równocześnie z premierą singla „Zły” na stronie www.preorder.pl/mielzky wystartowała przedsprzedaż reedycji “Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle”. Oficjalna data premiery tego wydawnictwa to piątek 28 października. Album z odświeżoną pomarańczową okładką wyda oczywiście 2020 label.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: