Hans i 52 Dębiec świętują 20-lecie „P-Ń VI”

Opublikowano: 09/03/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Hans z poznańskiego Dębca w tym roku świętować będzie 20. rocznicę premiery przełomowego dla swojej kariery, pierwszego legalnego albumu, jakim był „P-Ń VI”. Wydanego jako Pięć Dwa Dębiec. I z tej okazji raper wraca do działalności pod dawną banderą. Zapowiadając szereg comiesięcznych nowości wypuszczanych jako 52 Dębiec, z czego dwie, a nawet trzy, są już za nami.

Hans i Deep jako Pięć Dwa Dębiec lub też 52 Dębiec na poznańskiej scenie zaistnieli w ’99. Rok później duet wypuścił swoją pierwszą produkcję, nielegal „Najwyższa Instancja”. Niecałe dwa lata później Deep zaprzestał rapowej działalności w duecie z Hansem, a ten już w pojedynkę, chociaż trzymając się nazwy tworzonego z kolegą zespołu, a nakładem będącego wówczas na fali UMC Records, wydał przełomowy album „P-Ń VI”. Za sprawą promującego tę płytę singli „Konfrontacje” i „To my!” o Pięć Dwa Dębiec usłyszała natomiast już cała rapowa Polska. „Poznański Czerwiec” śmiało uznać można za najbardziej znane dokonanie z poznańskiego Dębca. Mimo, że jest to jedyny materiał od 52, w którego nagraniu Deep nie wziął udziału. A numery na tę płytę Hans nagrał solo, lub z udziałem zaproszonych gości. I właśnie okrągłą, 20. rocznicę wydania tego albumu, 52 Dębiec świętują w tym roku.

Powyższe wprowadzenie istotne jest, aby prościej wyłożyć, że numery pod starą banderą 52 Dębiec, ukazujące się od ubiegłego miesiąca, ponownie stanowić będą solowy popis Hansa oraz utwory, które raper nagrał w towarzystwie innych twórców. Kolejne single prezentowane będą co trzy tygodnie, a finalnie stworzą album „0323”. Cyfrowe wydawnictwo, które wraz z końcem 2023 roku, dla wszystkich chętnych, dostępne będzie również w wersji fizycznej.

52 Dębiec świętowanie 20-lecia „P-Ń VI” na dobre rozpoczął 14 lutego singlem „OFLS (Old-Fashioned Love Song)”, za którego produkcję odpowiadają Folku & Ślimak. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, równo po 3 tygodniach, ukazał się drugi numer z albumu „0323”. Zatytułowany „Follow-up”. A nagrany z gościnnym udziałem Śliwy na beacie już samego Folka.

52 Dębiec na albumie „0323” świętowania 20-lecia „Poznańskiego Czerwca” jednak nie kończy. Sporo dzieje się na samych profilach Pięć Dwa i Hansa Solo w mediach społecznościowych. Od jakiegoś czasu pojawiają się tam bowiem zdjęcia z okresu powstawania albumu „P-Ń VI”. A ukazać maja się także i inne warte uwagi materiały. Jak, dla przykładu, dropy limitowanych, innych wydawnictw. Pierwszym z nich jest EP „HANS Sebastian…BACH”. Dostępne na stronie sklep.52dębiec.pl. Przygotujcie się zatem na cały rok muzycznych nowości od 52 Dębiec z okazji okrągłej rocznicy wydania „P-Ń VI”.

Hans-Sebastian-Bach
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: