Hip Hop Kemp 2019 – z każdą kolejną odsłoną line-upu jest jeszcze lepiej!

Opublikowano: 06/06/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Z każdą kolejną odsłoną line-upu tegorocznego Kempa „japy się cieszo” coraz bardziej jakby to ujął Kuba Knap. Przynajmniej nam tutaj w blenderze oraz  z pewnością wszystkim entuzjastom porządnie brzmiącego rapu. Organizatorzy Festiwalu z Atmosferą właśnie ujawnili trzech, a w sumie to czterech, gdyż mamy tutaj jeden duet, nowych artystów, którzy dołączają do ogłoszonych już m.in. Tech N9ne’a, Pharoahe Moncha, Masego czy składu Hocus Pocus. I trzeba im przyznać, umiejętnie dorzucili do pieca rozgrzewającego publikę Hip Hop Kempu. Patrzcie na to!

Brother Ali

Jeden z naszych ulubionych hiphopowych braci i najbardziej znany rapujący Albinos na świecie wraca na Kempa po ponad 10 latach od swojego pierwszego koncertu w Hradec Kralove. Doskonale pamiętamy jego zagrane razem ze Slugiem z Atmosphere show z 2008 roku i pewni jesteśmy, że po koncercie Brothera Ali na 18. edycji Kempa również będziemy usatysfakcjonowani. Brother Ali to bowiem prawdziwy unikat w pełnym tego słowa znaczeniu! Wierny swoim przekonaniom, nienaganny technicznie gracz kultowej wytwórni Rhymesayers nigdy nie uciekał od zaangażowanych społecznie tematów, które potrafi celnie oprzeć na truskulowych bitach. Na kempową scenę wpada dwa lata po premierze ostatniego albumu „All the Beauty in This Whole Life”, ale i tak jest to dla nas naprawdę świetna wiadomość! Braciszek kuma słoneczny klimat Festiwalu z Atmosferą jak mało kto!

Apollo Brown & Big Pooh

Takie połączenia kochamy najbardziej! Jeden z najbardziej płodnych i esencjonalnych beatmakerów XXI wieku, kempowy klasyk Apollo Brown zaprosił przed laty do współpracy znanego ze składu Little Brother Rapper Big Pooh’a, by razem stworzyli kapitalną, truskulową epkę “Word Paints Pictures”. Przygoda tak dobrze dopasowanego duetu nie zamknęła się na tej nagrywce, lecz trwa do dzisiaj, bo ci panowie wciąż wspólnie koncertują, dając kapitalne show wszędzie gdzie się pojawią! Surowe historie oparte na ciętych bitach, tak charakterystycznych dla brzmienia Detroit, mają na żywo naprawdę niesamowitą moc! Bankowo widzimy się pod sceną! I dla przypomnienia dodamy, że nie pierwszy raz pod kempowych słońcem w Hradec. Big Pooh wpadł już na piątą edycję czeskiego festiwalu wraz z kompanami z Little Brother, Apollo Brown natomiast swoimi miażdżącymi beatami łamał nasze karki przy okazji koncertów z Guilty Simpsonem w 2013 oraz Ras Kassem i Ugly Heroes w 2014 roku. Liczymy powtórkę z bardzo mile wspominanej rozrywki!

Włodi

I na koniec najnowszej odsłony listy wykonawców na 18. edycji Hip Hop Kempu nasz rodzimy akcent. Chociaż bardziej adekwatne jest tu określenie pozycja obowiązkowa. A także prawdziwa legenda, prekursor ulicznego grania w Polsce, filar stołecznej sceny od samego początku jej istnienia. Panie i Panowie, Włodi powraca na Kemp! Współzałożyciel kultowej Molesty od ponad dwóch dekad stanowi o sile polskiego rapu i zupełnie nie ma zamiaru odpuszczać tej gry. Jego ubiegłoroczny “Osad EP” zebrał uznanie nie tylko fanów starej szkoły, ale i całego krajowego środowiska. Charakterystyczny „zadymiony” rap wjeżdża na kempową osiemnastkę po czterech latach od poprzedniego występu i nie musimy wyjaśniać co będzie płonąć bardziej niż scena na tym koncercie.

Kultowy już Kemp odbędzie się między 15 a 17 sierpnia, tradycyjnie na terenie lotniska w oddalonym o 50 kilometrów od polskiej granicy, Hradec Králové. Ten festiwal od lat cieszy się mianem najbardziej hiphopowego święta w tej części Europy – to tutaj łączą się wszystkie 4 filary najpiękniejszej pasji świata. Poza masą rapowych koncertów czekają tu na Ciebie turnieje breakdance, legendarne bitwy freestylowe, rampy deskorolkowe, dziesiątki metrów ścian do graffiti oraz przede wszystkim – tysiące pozytywnie nastrojonych ludzi z całego świata! Gdy dorzucimy do tego sierpniowe słońce i zimne czeskie piwko to w efekcie otrzymujemy idealny pomysł na zajawkowy urlop z ekipą!

W sprzedaży są już karnety zapewniające wejście na wszystkie 3 dni festiwalu, oraz poprzedzający go, środowy warm-up. Bilety oraz więcej informacji znajdziecie na oficjalnej, polskiej stronie imprezy – www.hhk.pl.

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: