Hip Hop Kemp: line-up – odsłona ósma!

Opublikowano: 05/05/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

W dzisiejszym ujawnieniu kolejnych wykonawców na festiwalu Hip Hop Kemp nie uświadczymy znanych ksyw raperów lub nazw zespołów ze Stanów Zjednoczonych czy też naszego kraju, co nie oznacza, że nie jest godna uwagi!
Na pierwszy ogień idzie JeremyEllisMusic. Organizatorzy Kempu opisują go jako gościa, który wyniósł grę na swoim Maschine Studio do rangi prawdziwej wirtuozerii. Pochodzący z USA pionier sztuki finger drumingu, jest bez wątpienia najwybitniejszym przedstawicielem żywej gry na konsoli perkusyjnej, i od lat zachwyca swoimi występami publiczność na całym świecie. Jego magiczne sety, łączące hip-hop z intensywną elektroniką, notują miliony odsłon na YouTube, a tym co wyczyniają na klawiszach jego palce zachwycił się nawet Questlove z The Roots, nazywając Ellisa prawdziwym mistrzem. Tym razem nie będzie to typowy rap koncert, ale szalone widowisko, z gatunku tych, które wspomina się jeszcze długo po Kempie! Dla zaostrzenia apetytu sprawdźcie poniższe video.

Kolejny strzałem w dzisiejszej odsłonie jest ekipa z Wysp Brytyjskich, a dokładnie Frshrz, czyli jedna z najlepiej prognozujących obecnie rap grup Wielkiej Brytanii. Ich muzyka to nie tylko kawał dobrego hip hopu, ale też głos całego społeczeństwa, walczącego o równość i wolność słowa w Anglii. Dla miłośników zaangażowanego społecznie rapu (jak i dla wszystkich innych) pozycja godna uwagi podczas tegorocznego Hip Hop Kempu.

Ostatnim ujawnionych tego dnia wykonawcą, który wystąpi na tegorocznym festiwalu z atmosferą jest nasz sąsiad zza zachodniej granicy Marz. Pochodzący ze Stuttgartu raper i producent związany jest z labelem Wirscheissengold od czterech lat, a już ma na swoim koncie dwa mixtape’y i jeden, wydany w ubiegłym roku, autorski album zatytułowany „I Love 2 Hate”. Wszystkie jego wydawnictwa łączy klasyczny boombapowy duch i naturalna lekkość łączenia rapu z soulowo-jazzowymi samplami.

źródło: Facebook, hhk

Festiwal Hip Hop Kemp odbędzie się w dniach od 17 do 19 sierpnia na terenie dawnego lotniska wojskowego w czeskim mieście Hradec Kralove. Wszystkie szczegóły dotyczące festiwalu znaleźć możecie na stronie hiphopkemp.pl

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: