HRYPA ma „Misję”

Opublikowano: 26/02/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Dorobek kujawsko-pomorskiego duetu Hrypa jest póki co jeszcze dość skromny, aczkolwiek idealnie pasuje do niego powiedzenie: jakość, a nie ilość. Somp, odpowiedzialny za rap oraz Oer, czyli twórca muzyki, mają na swoim koncie jak dotąd 3 single: „Front”, „Zjawa” i „Kobieta z walizką”. Wczoraj w sieci pojawił się czwarty utwór Hrypy – „Misja”.

„Misja” podobnie jak „Kobieta z walizką” pojawiła się na kanale YouTube BOR Records. Dwa pierwszy kawałki wrzucone zostały z kolei z kanału HRYPY oraz PchamyTenSyf.pl. Czy można więc zaryzykować, że duet w końcu znalazł przystań, w której zakotwiczy na dłużej i z której wypłyną kolejne nowości od nich? Zaryzykować można, ale czy jest to trafny strzał, czas pokaże.

„HRYPA” na kanale BOR’u to ciekawa sytuacja, ponieważ jak dotąd uwaga Palucha skupiała się na artystach tworzących w zdecydowanie innej, bardziej nowoczesnej stylistyce. Somp i Oer z kolei dość mocno zakorzenieni są w oldskulu nie tylko jeśli chodzi o same podkłady, ale również jeśli chodzi o nawijkę i podejście do rapu, a „Misja” jest tego sztandarowym wręcz przykładem. Bardzo cieszy więc pojawienie się kujawsko-pomorskiego duetu akurat na kanale Palucha, gdyż jest to jeden z absolutnie najpopularniejszych w ostatnich latach artystów i ciężko byłoby o lepsze miejsce do promocji esencji kultury hip-hopowej, która w ostatnim czasie mocno podupadła.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: