Hype Williams reżyserem nowego klipu Griselda Records

Opublikowano: 09/01/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Griselda Records to kolektyw, który w Buffalo do życia powołali Westside Gunn, Conway The Machine i Benny The Butcher. Hardkorowe trio swój styl oparło na brutalnych, kryminalnych i podsypanych kokainą tekstami, których idealnym uzupełnieniem są oszczędne, surowe i mrocznie brzmiące beaty autorstwa Daringera i Beat Butcha.

W takim składzie nagrany został album „WWCD” ((What Would Chine Gun Do). Materiał kompletnie nie przebojowy, pozbawiony hitów i wystawiający środkowy palcom miałkim trendom panującym obecnie w rapowej branży, co ciekawe, ukazał się w Shady Records. Eminem wiedział jednak co robi. Pierwszy album Griselda Records hipnotyzuje już od intra, w którym słyszymy Raekwona i utrzymuje napięcie przez kolejne 12 tracków.

Powracając do Hype’a Williamsa. Fejmowego reżysera zna praktycznie każdy słuchacz hiphopu, gdyż gość nakręcił od 1991 roku nakręcił tak pokaźną liczbę rapowych, i nie tylko, teledysków, że przytaczać je tutaj nie ma najmniejszego sensu. Zobrazowanie swoich numerów klipami powierzały mu największe gwiazdy. A teraz zrobiła to jednak z najbardziej wiarygodnych i pozostających w ulicznym klimacie rapowych ekip, Griselda Records, czego efektem jest video do numeru „Dr Birds”.

Jeśli zastanawia Was skąd Westside Gunn, Conway The Machine i Benny The Butcher zaczerpnęli nazwę swojego kolektywu to śpieszymy z wyjaśnieniem, że za natchnienie posłużyła im postać Griseldy Blanco. Znanej również jako m.in. La Madrina, Czarna Wdowa, Kokainowa Matka Chrzestna i Dama Mafii, kolumbijskiej baronie narkotykowej, która brutalnie dowodziła Kartelem z Medellína oraz zasłynęła jako pionierka kokainowego szlaku narkotykowego w Miami w latach 70-tych. To tak żebyście wiedzieli czego można spodziewać się po wydawnictwach spod szyldu Griselda Records.

Griselda Records – WWCD

1. Marchello Intro f. Raekwon
2. Chef Dreds
3. Moselle
4. Cruiser Weight Coke
5. Freddie HotSpot
6. Dr. Bird’s
7. The Old Groove f. NOVEL
8. Scotties
9. Kennedy f. Tiona Deniece
10. City On The Map f. 50 Cent
11. May Store f. Keisha Plum
12. Lowery (AA Outro)
13. Bang (Remix) f. Eminem

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: