JAY-Z i D’Angelo nagrali wspólnie 10-minutowy utwór

Opublikowano: 08/01/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Interesująca kooperacja pojawiła się na horyzoncie. Wspólny utwór, i to trwający blisko dziesięć minut, nagrali bowiem JAY-Z i D’Angelo. Inicjatorem tej współpracy jest natomiast Jeymes Samuel. Reżyser i scenarzysta, którego film „The Book Of Clarance” wkrótce zaliczy premierę, a także muzyk skrywający się pod pseudonimem The Bullitts.

JAY-Z i D’Angelo, co nieco zaskakujące, w studiu nagraniowym jeszcze się ze sobą nie spotkali. Chociaż, co warto przypomnieć, Hov do twórczości autora platynowego „Voodoo” nawiązywał jeszcze na „The Black Album”. W kawałku „Lucifer” rapując: ’Pumping „Brown Sugar” by D’Angelo. In Los Angeles, like an evangelist’. Utwór nagrany z myślą o ścieżce dźwiękowej do wspomnianego we wstępie filmu „The Book Of Clarance” to zatem pierwszy wspólny numer słynnych twórców. A z konferencji prasowej z udziałem Jeymesa Samuela, autora mającego wkrótce wejść na ekrany kin obrazu, a także samego Shawna Cartera, dowiadujemy się o opisywanej przez nas współpracy.

„To takie głębokie. D’Angelo i JAY-Z w tym samym utworze. 9 minut i 33 sekundy absolutnej uduchowionej, biblijnej błogości”.

– Jeymes Samuel

„The Book Of Clarance” według scenariusza i w reżyserii Jeymesa Samuela to osadzona w biblijnych czasach… komedia. Fabuła natomiast, w dużym skrócie, opowiada historię gościa postanawiającego podszyć się pod Jezusa. A następnie zrobić karierę podając się za nowego Mesjasza, czyniąc przy tym cuda, jakich świat jeszcze nie widział. Zapowiada się więc całkiem ciekawie. Podobnie jak soundtrack „The Book Of Clarance”, na którym znajdziemy utwór, który wspólnie nagrali JAY-Z i D’Angelo. Nie jedyny nas interesujący. Już wcześniej bowiem zaprezentowano singiel „Hallelujah Heaven”, pod którym podpisali się Lil Wayne, Buju Banton i Shabba Ranks.

Utwór z D’Angelo z kolei, nie jest pierwszym, przy którym wspólnie pracowali JAY-Z i Jeymes Samuel. Z myślą o poprzedniej produkcji brytyjskiego filmowca, dostępnym na platformie Netflix, westernie „Zemsta Rewolwerowca”, Jigga nagrał bowiem aż dwa numery. W jednym z nich pojawił się dodatkowo Kid Cudi. W drugim Jadakiss i Conway The Machine. A Wam polecamy sprawdzić cały soundtrack „The Harder They Fall”.

Wracając do „The Book Of Clarance”. Film na ekrany kin, przynajmniej tych w Stanach Zjednocznych, wejdzie w piątek 12 stycznia. Wówczas też premierę zaliczy sama ścieżkowa, na której znajdzie się dziesięciominutowy utwór JAY’a Z i D’Angelo.

„The Book of Clarence to film, jaki chciałem nakręcić od wielu lat. Kiedy pracowałem nad 'Zemstą Rewolwerowca’ i innymi projektami, historia i muzyka do 'The Book of Clarence’ zawsze krążyły mi po głowie. Nigdy nie było wątpliwości co do tego, że skomponuję ścieżkę dźwiękową, napiszę ją, a także wyreżyseruję film. To była niesamowita podróż, gdzie jedno zależało od drugiego. Ale pracowałem też z najbardziej niesamowitymi artystami nad naszym utworem Hallelujah Heaven. Współpraca z Lil’ Wayne’em, Buju Bantonem i Shabba Ranksem była niesamowita; super, że pojawili się wszyscy w jednym numerze”.

– Jeymes Samuel

(Fot. główna – źródło: Getty Images)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: