Jeden z bardziej utalentowanych raperów wkrótce wyda swoją książkę

Opublikowano: 12/07/2019
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

William Michael Griffin Jr. aka Rakim to postać, której tak naprawdę nie trzeba przedstawiać. Jego trzydziestoletni dorobek sceniczny mówi sam za siebie. Legendarny producent Eric B. stworzył z nim klasyczne albumy „Paid in Full” oraz „Follow the Leader”, które po dziś dzień osiągnęły wśród słuchaczy rapu praktycznie biblijny status.

Kiedy to już natomiast skupił się na solowej karierze wypuścił krążki bez których to, a w szczególności ich singli, nie może obejść się żadna hip-hopowa impreza. Mowa tutaj o „The Master” oraz „The 18th Letter”. Raperzy naśladowali go, zmieniali swą technikę by brzmieć tak jak on i był on dla nich wyznacznikiem tego jak rap powinien brzmieć. Jedyną konkurencją na początku jego kariery mógł być jedynie Big Daddy Kane, który sam dziś przyznaje, że chyli czoło przed lirycznym fechtunkiem Michaela.

Obecnie Rakim postanowił połączyć swoje siły z dziennikarzem Bakari Kitwaną by wspólnie napisać książkę pt.
„Sweat the Technique”, będącą po części pamiętnikiem rapera, zbiorem różnych historii z jego życia, a także pewnego rodzaju poradnikiem dla początkujących MC’s. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak ten nie mający grosza przy duszy osobnik z Long Island wspiął się na sam szczyt mając przy sobie tylko pióro i kartki to jest to zapewne lektura którą musicie przeczytać. My czekamy niecierpliwie na datę premiery, którą zaplanowana na 24 września i z pewnością „Sweat the Technique” nasze półki obciąży.

Poniżej przedstawiamy okładkę tegoż wydawnictwa.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: