Kali & Sir Mich i Mistic Molesta w jednym singlu to „Geneza Stylu”

Opublikowano: 13/02/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Obchodzący w tym roku 25-lecie działalności artystycznej Kali, przygotowuje się do hucznej celebracji jubileuszu. Słuchacze mogą liczyć nie tylko na nagrany z Sir Michem album „Zapiski z Landary”. Raper przygotował także pamiętnik dokumentujący sesje nagraniowe na album, film dokumentalny z okresu nagrywek oraz jubileuszowy koncert. Dzisiaj jednak otrzymujemy singiel „Geneza Stylu”, w którym gościnnie pojawia się Mistic Molesta.

Nasz 50-latek, hip-hop, grubo ponad pół swojego życia jest też obywatelem Polski. Z tego tytułu najstarsi reprezentanci naszej sceny świętują dwie lub nawet trzy dekady działalności artystycznej. Wśród takich właśnie jubilatów znalazł się Kali. Raper na scenie obecny jest już 25 lat, a jego marka, Ganja Mafia, od lat 15. Z tej okazji, chudy chłopak przygotował dla fanów szereg atrakcji.

Po pierwsze, Kali nagrał nowy album. W roli producenta obsadził jednego z najbardziej znanych, polskich beatmaker’ów, czyli Sir Micha. Wspólnie stworzyli dwupłytowe wydawnictwo, zatytułowane „Opowieści z Landary”. Co ciekawe, wszystkie wokale na płytę zarejestrowane zostały w mobilnym studiu nagrań, Landara, mieszczącym się w przyczepie. Żeby materiał był spójny, Kali i Sir Mich postawili sobie następujące wytyczne:

„Cel – stworzenie dwudziestu pięciu utworów podczas cyklicznych dwudniowych sesji w mobilnym studio Landara.
Koncepcja – totalny spontan. Bez wcześniejszego przygotowania tekstów i muzyki. Gotowy w dwa dni utwór, totalnie od zera.
Miejsca – specjalnie wyselekcjonowane miejsca na mapie Polski, które ukształtowały Kaliego jako człowieka i artystę.
Ludzie – rapowe persony i żywe legendy mające wpływ na rozwój stylu Kaliego”.

Choć nie znamy jeszcze tracklisty „Opowieści z Landary”, możemy się domyślać, że będą one obsadzone naprawdę znaczącymi ksywami. Świadczyć może o tym pierwszy z singli, który w sieci pojawił się właśnie dziś. W utworze „Geneza Stylu” razem z Kalim pojawia się bowiem Mistic Molesta, a decki obsługuje DJ West. Dla tych, którzy zapytają, gdzie zwrotki Pelsona i Wilka WDZ, spieszymy z przypomnieniem, że dołączyli do składu później. Formując Molestę Ewenement. Natomiast Mistic Molestę tworzył duet Włodi i Vienio, a także przez pewien czasy Kaczy.

Bardzo ciekawie prezentuje się preorder „Opowieści z Landary” i dodatki do niego. Każda z opcji zawierać będzie 32-stronny booklet, plakat, wlepki, autografy oraz złoty bilet, uprawniający do wzięcia udziału w naprawdę ekskluzywnym konkursie. A do wygrania jest przyczepa Landara Studio, z którą Kali podróżował do zaproszonych na album gości i rejestrował wszystkie wokale na płytę. Wartość przyczepy to 150 tysięcy złotych, a żeby ją ostatecznie zgarnąć, posiadacz złotego biletu w komentarzu do zamówienia musi napisać, dlaczego to właśnie on powinien otrzymać nagrodę. Wygra ten, którego odpowiedź najbardziej spodoba się Kaliemu i Sir Michowi.

Dalej, w zależności od wybranej opcji, w preorderze znajdziemy, liczący 150 stron, pamiętnik Kaliego z okresu nagrywania albumu. Zawierał będzie on, m.in. teksty utworów, zdjęcia oraz ilustracje, autorstwa Forina. Jeśli jednak wolicie oglądać niż czytać, reprezentant Ganja Mafii pomyślał i o Was. Ekipa filmowa przez ponad rok dokumentowała muzyczną przygodę w Landarze i zmontowała ją pełnometrażowy film. Kolekcjonerski bilet na seans, który odbędzie się w tym samym dniu oraz miejscu co jubileuszowy koncert, również dołączany będzie do wybranej wersji preorderu.

A skoro już o koncercie mowa. Kali i Sir Mich, wraz z live bandem, zagrają 24 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na scenie towarzyszyć im będą specjalni goście. Wśród zaproszonych znaleźli się, m.in. Molesta Ewenement, Hemp Gru, Paluch oraz Major SPZ. Przypomnijmy, że z ostatnim z wymienionych Kali nagrał w 2020 roku album „Hucpa”. Koncert w Katowicach będzie pierwszym i zarazem ostatnim, podczas którego wspólnie zaprezentują materiał na żywo. Bilety na koncert również znajdziemy w określonym pakiecie preorderowym. Chociaż zakładamy, że bliżej terminu wydarzenia, pojawi się też możliwość zakupienia ich osobno.

Premiera albumu Kaliego i Sir Micha „Opowieści z Landary”, zaplanowana jest na 4 kwietnia. Preorder zamówisz na stronie Ganja Mafii.

(Fot. główna – źródło: facebook.com/KaliGanjaMafia/photos)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: