Leo Ros & F.U.$ mówią, czym jest Anemoia, „A Ty Skacz”

Opublikowano: 13/02/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Leo Ros & F.U.$ puszczają premierowy singiel „A Ty Skacz”, który wprawi w zachwyt wszystkich entuzjastów oldschoolu, jak i słuchaczy rapu, w ogóle. Nie słyszeliśmy jeszcze bowiem młodych twórców, którzy w tak udany sposób na powrót zabraliby nas do starej szkoły rapu. Przy okazji dowiadujemy się także, czym jest „Anemoia”. Bowiem zapowiedź tak zatytułowanego albumu, również właśnie otrzymaliśmy.

Przed rokiem staraliśmy się zwrócić Waszą uwagę na duet Leo Ros & F.U.$. Twórców, którzy mimo młodego wieku, wprost idealnie przenoszą klimat rapu lat 90-tych do swoich nagrań. Przypominających brzmienie tamtego okresu, jednak pozbawionych jakiejkolwiek archaiczności. A prezentowaną w nich techniką rapowania, jak najbardziej korelujących z rapem prezentowanym w nowoczesny sposób. Leo Ros & F.U.$ swoje podejście do rapu jeszcze bardziej przybliżają premierowym singlem „A Ty Skacz” zwiastującym debiutancki album duetu zatytułowany „Anemoia”. Termin ten bowiem w psychologii oznacza swego rodzaju nostalgię. Jednak nostalgię odczuwaną za czasami, sprzed naszych narodzin, w których nie mogliśmy uczestniczyć.

Anemoia – czyli tęsknota za czasami, w których się nie żyło, to debiutancki album duetu Leo Ros & F.U.$, którzy zabiorą Was w nostalgiczną podróż na polskie osiedla lat 90/00, kiedy to formowały się pierwsze składy hip-hopowe, a wśród blokowisk słychać było głownie dźwięki deskorolek w akompaniamencie rapu puszczanego z taśm magnetofonowych na boomboxach. Jest to projekt wypełniony po brzegi zajawką, wyszukanymi samplami oraz mnóstwem nawiązań do klasyków zarówno polskiego, jak i amerykańskiego hip-hopu”.

Leo Ros & F.U.$ tytułową anemoię odczuwać muszą bardzo mocno. Staro szkolny klimat z singla „A Ty Skacz”, jak również tych publikowanych wcześniej, bowiem aż kipi. Począwszy od bitu F.U.$’a uzupełnionego cutami Own Dialect, klipu autorstwa Lucky Looka i tańczących w nim b-boyów. A na detalach, takich jak umieszczone na video logo wzorowane na logotypie Atomic widzianym na starych polskich klipach, kończąc. Starsi słuchacze nawiązań, w szczególności do Wzgórza Ya-Pa-3, znajdą jednak wiele więcej. Z pierwszymi numerami WYP3, singlowe „A Ty Skacz” zapewne również miło się skojarzy. Młodsi słuchacze otrzymują natomiast rewelacyjną wręcz lekcję rapu, na której nauczycielami są ich rówieśnicy. Dla Leo Rosa i F.U.$’a duże brawa! My czekamy na więcej, „A Ty Skacz”!. A także okaż wsparcie chłopakom, kupując dostępny jedynie na taśmie album „Anemoia”, którego preorder jest już dostępny na stronie www.anemoia.pl. Premierę debiutanckiego wydawnictwa duetu Leo Ros & F.U.$ zaplanowano na 23 marca.

(Fot. główna – źródło: dostaliśmy od duetu Leo Ros & F.U.$)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: