Kolejna produkcja K-Salaama & Beatnicka – singiel z Talibem Kweli i Blu!

Opublikowano: 12/09/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

K-Salaam & Beatnick to producencki duet pochodzący z Minnesoty. Panowie już w pierwszych latach działalności, czyli jakoś niedługo po roku 20o5 przenieśli się do Nowego Jorku, gdzie z uznaniem rozpoczęli dostarczać swoje beaty raperom z Wielkiego Jabłka.
Mos Def i Talib Kweli, Nas, Dead Prez…. żeby wymienić tylko tych najbardziej rozpoznawalnych. W 2006 roku K-Salaam & Beatnick wypuścili producencki krążek „The World Is Ours”, w którego powstaniu udział wzięli m.in. wspomniani Dead Prez oraz Kweli, a także Papoose, Rakaa Iriscience oraz Saigon. Producenki duet w równej mierze co z mc’s współpracują również z wokalistami reggae, jak chociażby z Capletonem i Kardinalem Offishall, którzy również znaleźli się na wspomnianym krążku. W dalszych latach lista współpracujących z duetem poszerzyła się o m.in. Freddiego Gibbsa, Mursa & Fashowna czy Smiff-N-Wessun.

Teraz, po krótkiej przerwie, K-Salaam & Beatnick powracają z nowym długogrającym materiałem. Album zatytułowany został „The Bluest Flame”, a jego premierę zapowiedziano na 13 października. Krążek do tej promowały single z udziałem Tech N9ne’a & Wrekonize’a oraz z Joellem Ortizem.

A właśnie ukazał się najnowszy numer zwiastujący „The Bluest Flame”. Tym razem jest to kawałek „Fight Night”, w którym za mikrofonem pojawiają się Talib Kweli oraz Blu.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: