Lista gości na producenckim albumie DJ’a Shadowa elektryzuje

Opublikowano: 25/09/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Sama informacja, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy pierwsze od trzech lat wydawnictwo DJ’a Shadowa jest już wystarczająco dobrą informacją dla każdego entuzjasty dobrej muzyki. Radość z premiery materiału zatytułowanego „Our Pathetic Age” jest tym większa, że będzie to album podwójny, na którym połowa kawałków to utwory instrumentalne, do drugiej natomiast Joshua Davis zaprosił mocno konkretnych graczy z rapowej sceny.

Pierwszych gości na „Our Pathetic Age” – legendarnych De La Soul, poznaliśmy w połowie wakacji, gdy opublikowany został, nagrany z udziałem zespołu, singiel pt. „Rocket Fuel”. Przed kilkoma dniami natomiast zaprezentowana została pełna tracklista najnowszego albumu DJ’a Shadowa. A na niej? Nam jako pierwszy „featuring” rzucił się w oczy wspólny numer… Nasa i Pharoahe Moncha! Będzie to bowiem pierwszy wspólny numer raperów. Oboje pochodzą z Queens, i aż dziwne, że tak utalentowani mc’s nie spotkali się dotąd razem na beacie. Drugim jest „Rain On Snow”, czyli reprezentacja Wu w składzie Inspectah Deck, Ghostface Killah, Raekwon. Do tego m.in. Run The Jewels, Gift Of Gab z undergroundowcami – Lateef The Truth Speakerem i Infamous Tazem i wspomniani Posdnuos, Trugoy i Maseo. My już wiemy, że „Our Pathetic Age” będzie materiałem z pewnością udanym. Premiera 15-go listopada.

Album „Our Pathetic Age” jest również wydawnictwem stworzonym z konkretnie określonym przesłaniem. Shadow w oficjalnym oświadczeniu prasowym wyjaśnił, że przy tworzeniu materiału starał się wyczuć nastrój otaczającego go społeczeństwa. Subtelne sygnały rozgoryczenia wysyłane przez ludzi, ich zachowywanie się, frustracja, rozproszenie, niezadowolenie, rozczarowanie rządem – tą negatywną energię na swoim najnowszym albumie DJ Shadow starał się wykorzystać nadając jej sens. Tytuł „Our Pathetic Age”również jest przewrotny, gdyż jak zaznacza autor,  „it’s a hopeful, vibrant album…there is always light in darkness”. Jak już wspomnieliśmy, premiera 15-go listopada.

A dla rozbudzenia jeszcze większego apetytu. Również przed kilkoma dniami w sieci pojawił się nowy singiel zwiastujący Our Pathetic Age”. Tym razem do instrumentalnego numeru „Rosie”.

DJ-Shadow-Our-Pathetic-Age-album-cover-art

 DJ Shadow – Our Pathetic Age

1. Nature Always Wins
2. Slingblade
3. Intersectionality
4. Beauty, Power, Motion, Life, Work, Chaos, Law
5. Juggernaut
6. Firestorm
7. Weightless
8. Rosie
9. If I Died Today
10. My Lonely Room
11. We Are Always Alone
12. Drone Warfare (feat. Nas, Pharoahe Monch)
13. Rain On Snow (feat. Inspectah Deck, Ghostface Killah, Raekwon)
14. Rocket Fuel (feat. De La Soul)
15. C.O.N.F.O.R.M. (feat. Gift of Gab, Lateef The Truth Speaker, Infamous Taz)
16. Small Colleges (Stay With Me) (feat. Wiki, Paul Banks)
17. JoJo’s Words (feat. Stro)
18. Kings & Queens (feat. Run The Jewels)
19. Taxin’ (feat. Dave East)
20. Dark Side of the Heart (feat. Fantastic Negrito, Jumbo is Dr.ama)
21. I Am Not A Robot (Interlude)
22. Urgent, Important, Please Read (feat. Rockwell Knuckles, Tef Poe, Daemon)
23. Our Pathetic Age (feat. Samuel T. Herring)

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: