LL Cool J, Rick Ross i Fat Joe razem w „Saturday Night Special”

Opublikowano: 14/06/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

LL Cool J przed kilkoma laty zapowiedział czternasty solowy album. Co więcej, legendarny MC zdradził wówczas, że za brzmienie materiału odpowiadać ma inna legenda złotej ery rapu, nikt inny jak Q-Tip! Dzisiaj nareszcie otrzymaliśmy pierwszy rezultat tej historycznej współpracy. I to nie byle jaki, gdyż jest to zobrazowany klipem singiel pt. „Saturday Night Special”, w którym gościnnie pojawiają się Rick Ross i Fat Joe!

LL Cool J wraca na scenę z ewidentnym zamiarem ponownego narobienia sporego szumu wokół swojej muzycznej aktywności. Już samo ujawnienie w 2020 roku, że producentem następcy „Authentic” z 2013 roku będzie równie legendarny Q-Tip z A Tribe Called Quest, wystarczyło, by na come back LL’a cierpliwie czekać. Pierwszy, zaprezentowany właśnie singiel zwiastujący album LL Cool J’a na bitach Q-Tipa, sprawia, że będzie to powrót, co najmniej, głośny. W numerze i klipie zatytułowanym „Saturday Night Special” obok Cool Jamesa pojawiają się bowiem Rick Ross i Fat Joe. Tym samym nie uświadczymy w dniu dzisiejszym singla wzbudzającego większy entuzjazm wśród fanów klasycznego rapu. „Saturday Night Special” śmiało określić można jako spotkanie na szczycie nowojorskich ikon. LL Cool J nie mógł też w lepszy sposób zapowiedzieć pierwszego od ponad dekady albumu, który pod tytułem „F.O.R.C.E.” ukazać ma się tej jesieni.

„Saturday Night Special”, co warto przypomnieć, nie jest pierwszym singlem LL’a, w którym gościnnie pojawia się Fat Joe. Pierwsze spotkanie na bicie miało miejsce ponad trzydzieści lat temu, w remiksie słynnego „I Shot Ya”, do którego Joey Crack również dograł się gościnnie, a który promował najbardziej udany album LL Cool J’a czyli „Mr. Smith”. Czy wysoki poziom „Saturday Night Special” i analogia do wspomnianego „I Shot Ya” oznacza, że Todd Smith zaskoczy nas teraz równie dobrym „F.O.R.C.E.”? Na to liczymy.

(Fot. główna – kadr z video „Saturday Night Special”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: