Łona i Webber prezentują singiel „#nikiforszczecinski”

Opublikowano: 07/04/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Pod koniec lutego dostaliśmy od duetu ze Szczecina singiel, pt: „Stop, Nadiu”. Była to pierwsza odsłona koncepcyjnego albumu „Śpiewnik domowy”, który swoją premierę będzie miał 17 kwietnia.

Przypomnijmy, że „Śpiewnik domowy” dostać będzie można w 2 wersjach. Edycja specjalna, dostępna w preorderze, w ramach której do zamówienia dodana będzie druga płyta z instrumentalami, płócienna okładka, zestaw naklejek, autografy Łony i Webbera oraz zapis nutowy utworów z płyty. Wersja standardowa pojawi się do nabycia w dniu premiery i dostępna będzie podobnie jak preorder na stronie http://bit.ly/Spiewnik lub stacjonarnie w sklepach muzycznych.

Dziś rano w sieci pojawił się drugi singiel z albumu zatytułowany „#nikiforszczecinski”, który jest hołdem dla szczecińskiego street art’u. O czym jest utwór? Autorzy spieszą z wyjaśnieniem: „Utwór opowiada o szczecińskim ulicznym artyście, który swoje prace układał z gazetowych wycinków, roślin, zniczy, cegieł czy pluszowych szczurów; słowem – wszystkiego, co miał pod ręką. Za galerię służyły mu parapet i brama kamienicy, w której mieszkał.”

Klip do kawałka stworzył Lump, który jest jednym z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych street art’owców w Polsce. Artysta, pomimo że wywodzi się z totalnie innego nurtu sztuki, podobnie jak Nikifor posługuje się w swoich pracach przedmiotami nieprzydatnymi dla ludzi na co dzień. Autorem zdjęć do klipu jest Marek Kowalczyk, a same zdjęcia wykonane zostały w szczecińskiej Freedom Gallery.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: