Mada, susk i Kidd wiedzą jaki jest „Facet”

Opublikowano: 01/12/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Reprezentant ekipy WCK, Mada, łączy siły z susk i Kiddem. Razem, na bicie Qzyna, nagrali numer „Facet”, w którym starają się zdekonstruować stereotypowe postrzeganie mężczyzn i ich roli społecznej.

Ewolucja to naturalny proces, który dotyka wszystkiego wokół nas. Szczególnie wyraźne zmiany obserwujemy w ostatnim czasie, m.in. w społeczeństwie. Robi się ono coraz bardziej liberalne i niekoniecznie hołduje wartościom i dogmatom, które dotychczas uznawane były za jedyne słuszne. Pewien, bliski mu z racji płci, fragment zmieniającej się rzeczywistości, porusza w swoim najnowszym utworze Mada.

Utwór „Facet”, na bicie Qzyna, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy mężczyzn. A w zasadzie pewnego stereotypu, mówiącego jaki mężczyzna powinien być. Z pomocą Kidda oraz susk, zaproszonych do numeru, Mada próbuje zburzyć skostniały konstrukt męskości. „Facet” to szereg wspomnień, wyznań i przemyśleń, które nie do końca lub wcale nie przystają do obrazu mężczyzny, który przez wiele lat stawiany był za jedyny słuszny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: