Meff Blejz prezentuje numer „Tonie tu”

Opublikowano: 23/02/2021
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Ostatnio w rapie odbywa się swego rodzaju wyścig. Twórcy prześcigają się w tym, kto brzmieniowo odejdzie dalej od rdzenia muzyki zza oceanu, a im dalej, tym lepiej. Jak miód na nasze uszy są więc kawałki jak ten, który niedawno wypuścił Meff Blejz.

Meff Blejz to MC z południa, który właśnie jest w trakcie promocji swojego najnowszego mixtape’u, „Port Martin”. Projekt osadzony jest w klimacie East Coast’owego rapu lat ’90. Muzycznie pierwsze skrzypce grają tu grubo cięte, surowe sample. Co do warstwy tekstowej, nie ma tu lajtowych linijek, przy których można pośmiać się z ziomami. Meff duży nacisk kładzie na gęstą, techniczną nawijkę, liczne gry słowne i sporo porównań do płyt i postaci ze statusem klasyków zarówno z Polski jak i zza oceanu. Zdecydowanie na plus działa też niski, klimatyczny wokal.

Najnowszy numer z „Port Martin”, zatytułowany „Tonie tu”, wylądował na kanale Ry23. Jest to zdecydowanie najlżejszy track ze wszystkich sześciu, które do tej pory wyszły. Gościnnie na refrenie Meffa wspiera reprezentantka WCK, Ryfa Ri i jak wyczytaliśmy na profilu FB rapera, przy kolejnych ruchach uczestnictwo warszawskiej ekipy również jest wysoce prawdopodobne.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: