Mercedresu nareszcie wyda swój solowy album

Opublikowano: 15/12/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Pamiętamy, że pierwsze wzmianki o solowym albumie współtwórcy takich legendarnych składów jak krakowski Intoksynator i ogólnopolskie Północ Centrum Południe wyczytaliśmy jeszcze na początku lat dwutysięcznych, w którymś z numerów Ślizgu. Teraz, po dwunastu latach oczekiwania Mercedresu powraca na scenę z obiecanych solowym albumem!

Mercedresu to jeden z ojców chrzestnych krakowskiej sceny hiphopowej i szara eminencja polskiego rapowego podziemia. Jeden z pierwszych dancehallowych wokalistów w Polsce oraz pionier muzyki ragga. Jego charakterystyczny wokal słuchacze polskiego rapu do dziś pamiętają z wielu kultowych kawałków. Autor i współautor takich bengerów jak „Uciułany giecik” czy „Raptowne realia” w ciągu ostatnich 12 lat zapowiadał wielokrotnie swój własny solowy album.

Na ten moment o wydawnictwie zatytułowanym „Murdrera Jeden” wiemy jedynie, że album stanowić będzie podsumowanie dotychczasowej twórczości Mercedresa oraz klamre, którą spina on całe swoje życie. Praca nad materiałem, przy współpracy z Asfalt Records będącym wydawcą długo oczekiwanej płyty, trwała ostatnie trzy lata, a 1 stycznia 2019 otrzymać mamy pierwszy singiel zapowiadający gotową już krążek “Murdrera Jeden”. Będzie to numer zatytułowany “Jak” wraz ze zrealizowanym do niego teledyskiem. Równocześnie z premierą utworu wystartuje także preorder albumu. Egzemplarze przeznaczone do przedsprzedaży zostaną podpisane osobiście przez Mercedresu. Do oficjalnej sprzedaży krążek trafi 18 stycznia 2019 r. Autorem okładki jest pracownia forinstudio.com.

Mercedresu-MURDRERA-JEDEN-okładka-albumu

 

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: