„Miejskie Ptaki” nadciągają, a DGE nagrywa „BOOMBAP24”

Opublikowano: 22/03/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

donGURALesko puszcza premierowy singiel „BOOMBAP24”, zwiastujący zbliżające się „Miejskie Ptaki”, których pojawienie się na horyzoncie, oznacza z kolei powrót do korzeni rapu w najlepszym wydaniu. Sprawdźcie zatem pierwszy numer wraz z klipem, którym DGE zapowiada swój nowy, solowy album.

DGE, zgodnie z naszymi przypuszczeniami sprzed kilku tygodni, tegorocznej wiosny wypuści nowy album. Miesiącem premiery, jak w przypadku wcześniejszych płyt, ponownie natomiast będzie maj. Wtedy to, co także udało nam się przewidzieć, pojawią się „Miejskie Ptaki”. Piętnasty, w pełni solowy i studyjny album donGURALesko. Materiał stanowiący powrót Gurala do korzeni rapu w najlepszym wydaniu. Trwający ponad godzinę, a zaskakujący zarówno brzmieniem, jak i warstwą liryczną. Wyprodukowany przez starą gwardię beatmakerów, jak i zupełnie nowe twarze w tej dziedzinie. Mieszający najntisową stylistykę z tą nowoczesną. A także urozmaicony obecnością ciekawych gości, towarzyszących DGE za mikrofonem. Tak „na papierze” prezentują się „Miejskie Ptaki”. Album opisany jako „najbardziej truecorowy album Gurala od czasów EL POLAKO”. A mający dostarczyć sytą porcję rapowego mięsa, które przywrócić ma autentyczność i szczerość gatunku.

donGURALesko na pierwszy singiel zwiastujący „Miejskie Ptaki” wybrał „BOOMBAP24”. Trwający blisko cztery minuty, nagrany za jednym podejściem numer, bezlitośnie opisujący internetową rzeczywistość. A także, dzięki produkcji The Returners, przenoszący tytułowy boom bap w całkiem nowy wymiar. „BOOMBAP24” to jednocześnie pierwszy publiczny komentarz Gurala odnośnie mijających się z prawdą zarzutów, jakoby raper kasować miał pieniądze za promocję szczepień. DGE sprawę tę prostuje, rzecz jasna, w swoim indywidualnym i niepodrabialnym stylu, a całość zaprezentowano wraz z teledyskiem autorstwa Smoła Studio.

„Miejskie Ptaki” pojawią się dokładnie 17 maja. Przedsprzedaż wydawnictwa wystartowała jednak już teraz i trwa na www.donguralesko.pl.

(Fot. główna – źródło: mat. prasowe Szpadyzor Records)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: