Minozaur i Boroproduct robią „FRUUU” po jedenastu krajach

Opublikowano: 03/05/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Czy to jeszcze klip, czy już vlog podróżniczy? Minozaur i Boroproduct prezentują numer „FRUUU”, do którego obrazek nakręcony został w jedenastu krajach na czterech kontynentach. Utwór promuje wspólne EP duetu, zatytułowane „Tylko Albo Aż Tyle”.

A kto to postanowił przerwać emeryturę i wrócić na scenę? Czy to dinozaur z koszalińskiej ziemi, Mino? Tak jest! A skoro dinozaur to powraca jako Minozaur. Razem z Boroproduct nagrał EP „Tylko Albo Aż Tyle”, fundując nam istny powrót do czasów studenckich, kiedy to mieliśmy okazję go poznać. Pomimo bowiem tego, że pochodzi z Koszalina, na studiach wylądował w Poznaniu, a ostatecznie na stałe osiadł w Berlinie.

Minozaura zapamiętaliśmy jako rapera, który duży nacisk kładł na technikę rymowania. Popierdyliardkrotne rymy osadzał w mocno humorystycznych zwrotkach, których słuchało się z uśmiechem na twarzy. Jak się okazuje, lata minęły, a Mino się nie zmienił. Dowodem na to jest pierwszy singiel z „Tylko Albo Aż Tyle” EP.

„FRUUU” to numer ciekawy nie tylko przez niuanse techniczne, follow-upy i humor. Kawałek jest bowiem zapiskiem podróży, które Minozaur, jako zapalony podróżnik, odbył w ostatnim czasie. Co więcej, podróże te zostały uchwycone na wideo przez Kulkę, która z nagranych ujęć zmontowała klip do „FRUUU”. Warto nadmienić, że materiał wideo obejmuje aż jedenaście krajów na czterech kontynentach.

O pierwszym klipie, promującym „Tylko Albo Aż Tyle” EP, Mino mówi następująco:

„Tak naprawdę jest to vlog podróżniczy nakręcony w 10 krajach Świata na łącznie 4 kontynentach, w którym za scenerię posłużyły nam: Albania, wulkan El Teide: Teneryfa/Hiszpania(geograficznie to Afryka), Kapadocja/Turcja, Bangkok, park narodowy Khao Sok, wyspy: Koh Phi Phi oraz Koh Lanta/Tajlandia, Machu Picchu, Cuzco oraz Lima w Peru, Morze Martwe oraz pustynia Wadi Rum w Jordanii, Gruzja, Francja: Paryż i Marsylia, berliński dworzec Gesundbrunnen, jak i kluczowa w całym projekcie: Praha. To tutaj znajduje się MyMuse Studio: kwatera główna pabianickiego producenta Boroproduct, odpowiadającego za muzykę, aranżację, mix i brzmienie tego utworu. To właśnie w Pradze został wyprodukowany, nagrany, zmiksowany i zmasterowany nasz projekt!”

Na „Tylko Albo Aż Tyle” znajdzie się łącznie siedem numerów. Wśród zaproszonych na projekt gości znaleźli się Piecol i Elwis oraz DJ Kaczy (Psychopads) i DJ War. Za kozackie tagi na tylnej części okładki odpowiedzialny jest NEUKONE. Data premiery albumu Minozaura i Boroproduct nie została jeszcze ujawniona.

Minozaur/Boroproduct – Tylko Albo Aż Tyle

1. Follow up
2. Prze-koty
3. Fruuu
4. Kariera kuriera
5. Ryj tok
6. Widziałem pumy cień
7. About time…

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: