Mistic Molesta w nowej wersji „Wiedziałem, że tak będzie”

Opublikowano: 16/04/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Legendarny, warszawski „Skandal” obchodzi w tym roku okrągłą, 25. rocznicę wydania. Z tej okazji Włodi i Vienio, jako Mistic Molesta, przygotowali nową wersję największego klasyka z tego albumu, jakim jestem „Wiedziałem, że tak będzie”. Tym razem nagranym na podkładzie, pod którym podpisali się Szwed SWD i DJ Technik.

Mistic Molesta, duet, który w 1995 roku założyli Vienio i Włodi, dał początek zespołowi Molesta. Zawiązanym po dołączeniu do składu Kaczego Proceder. W tym składzie, a z gościnnym jeszcze udziałem Pelsona i Wilka WDZ, powstał „Skandal”. Jeden z najważniejszych rapowych albumów lat 90-tych i jeden z najważniejszych, warszawskich albumów. Wydaną 23 marca 1998 roku nakładem B.E.A.T. Records w kooperacji z Pomatonem, czego z kolei zespół w późniejszych latach miał gorzko pożałować, promowały singlem „Armagedon” oraz „Wiedziałem, że tak będzie”. Za produkcją obydwu numerów stoi DJ V.O.L.T. i obydwa te utwory stały się już klasykami polskiego rapu. „Wiedziałem, że tak będzie”, z tą tak bardzo charakterystyczną partią skrzypiec zsamplowaną z utworu „When a Man Loves a Woman” Wesa Montgomery, w telewizji zaprezentowano wówczas z teledyskiem. Obecnie równie już kultowym, co sam numer „Wiedziałem, że tak będzie”.

I właśnie z okazji 25. rocznicy premiery kultowego „Skandalu”, otrzymujemy nową wersję „Wiedziałem, że tak będzie”! Znanych doskonale przez wszystkich słuchaczy polskiego rapu zwrotek Vienio i Włodi nie zmienili. Połamana brzmieniowo produkcja Szweda SWD, i odpowiednio pocięta przez DJ’ Technika, pozwoliła duetu Mistic Molesta nagrać klasyczne linijki w innym rytmie. A także z większą energią. Dzięki temu słuchacze otrzymują bardzo udaną, nową wersję tego kultowego numeru. Dodatkowo zobrazowaną teledyskiem zrealizowanym przez ekipę Letemknow Sequence.

Mistic Molesta nową wersję utworu „Wiedziałem, że tak będzie” zrealizowała we współpracy z magazynem Popkiller. Premiera singla miała z kolei miejsce podczas ubiegłotygodniowej gali rozdania nagród Popkillery 2023.

(Fot. główna – kadr z video „Wiedziałem, że tak będzie POPKILLERY 2023”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: