Muki ponownie łączy polską i brytyjską scenę rapową

Opublikowano: 18/11/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Muki Productions publikuje kontynuację kooperacji sprzed lat. W „Check it pt. 2” pojawiają się artyści reprezentujący polską i brytyjską scenę rapową. Całość zwieńczona została klipem, kręconym w Ostrowie Wielkopolskim i Manchester’ze.

Muki Productions to polski producent, który na stałe mieszka w Manchesterze. Aktywny na rapowej scenie od wielu lat, ma na koncie współprace, m.in. z Niziołem, Popkiem czy Kaczmim z N.A.S. Jeśli chodzi zaś o zagraniczne kooperacje, Muki miał przyjemność działać z legendarnym Moe Zmd, twórcą singla 2Pac’a „From the cradle to the grave”.

Korzystając z tego, że mieszka w Manchesterze, Muki postanowił zbudować most, łączący polską i brytyjską scenę. Już ponad 10 lat temu stworzył numer „Check it” we współpracy z reprezentującym Polskę Mejsonem oraz reprezentantami UK, Benny The Kid i Hedo. Pod koniec października z kolei swoją premierę miała kontynuacja polsko-brytyjskiej kooperacji, czyli „Check it pt. 2”.

Tym razem Muki zaprosił do współpracy 4 artystów, a ściślej rzecz ujmując 3 artystów i 1 artystkę. I tak, naszą rodzimą scenę na „Check it pt. 2” reprezentują K.W. wX oraz Mc Illo. Wyspiarski akcent w numerze to z kolei sprawka Big Rain’a oraz DJ’a Jabbathakut, który odpowiedzialny jest za scratch. Klip do utwory nakręcili w Ostrowie Wielkopolskim i Manchesterze Marcina Czechowskiego i Macieja Kubackiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: