Najciekawsze płytowe premiery dzisiejszego dnia

Opublikowano: 17/04/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Obrodziło dzisiaj na hip hopowym polu, obrodziło! Ilość płyt jakie 17-go kwietnia 2020 pojawiła się na rynku jest całkiem spora. Zarówno na naszym rodzimym, jak i zagranicznym. Wybraliśmy więc te dzisiejsze premiery, które naszym zdaniem najbardziej warte są uwagi.

1. Kuba Knap – Kuchnia Polska/Fundament

Zaczynamy od naszego podwórka i najnowszego wydawnictwa z obozu WCK. Niespodziewanie, gdyż na dwa tygodnie przed planowaną premierą, Kuba Knap zaskoczył nas podwójnym wydawnictwem „Kuchnia Polska/Fundament”. Produkcja „Kuchni” powierzona została Młodemu ze składu Heavy Mental. Beaty na „Fundament” dostarczył natomiast legendarny DJ 600V.

2. Łona i Webber – Śpiewnik Domowy

Nowego wydawnictwa szczecińskiego duetu również w odsłuchu dzisiejszych premier pominąć nie wypada. Zwłaszcza, że w poprzednią płytę duetu Łona i Webber zasłuchiwaliśmy się prawie cztery lata temu. Tym razem do czynienia mamy epkę zatytułowaną „Śpiewnik Domowy” stanowiącą najbardziej koncepcyjne wydawnictwo Szczecinian.

3. R.A. The Rugged Man – All My Heroes Are Dead

Na ten album czekaliśmy jeszcze dłużej. Swój trzeci długogrający album R.A. The Rugged Man wydaje bowiem siedem lat po premierze „Legends Never Die”. Wydawnictwo „All My Heroes Are Dead” na szczęście jest już faktem, a nim 22. tracki, a na nich takich zaproszonych przez Rugged Mana gości jak m.in. Ghostface Killah, Kool G Rap, M.O.P., Chino XL, Brand Nubian, Ice-T i Chuck D.

4. Westside Gunn – Pray for Paris

O najnowszym solowym wydawnictwie reprezentanta Griselda Records dość szeroko rozpisaliśmy się w dniu wczorajszym. „Pray for Paris” jest piątą solówką Westside Gunna, którą raper z Buffalo nagrał na beatach od m.in. DJ’a Muggsa, Alchemista, Daringera i DJ’a Premiera. Na gościnne zwroki Gunn zaprosił natomiast Joey’a Bada$$’a, Tylera, The Creatora, Freddiego Gibbsa i Roca Marciano.

Nie są to oczywiście wszystkie rapowe albumu, które ukazały się w dniu dzisiejszym. 17-go kwietnia 2020 swoje płyty wydali także Major SPZ, Joda, Berner & B-Real, RJD2, The Four Owls i Tech N9ne.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: