Nappy Roots promują album „40RTY” nowym teledyskiem

Opublikowano: 13/10/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Nappy Roots to jeden z bardziej pozytywnych zespołów z południa Stanów Zjednoczonych. Założony w Kentucky, dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy kolektyw we wrześniu wypuścił nowy, ósmy w ponad dwudziestoletniej działalności, oficjalny długogrający album.

Materiał zatytułowany został „40RTY” i stanowi następcę wydanego w 2017 roku albumu „Another 40 Akerz” oraz zaprezentowanego dwa lata wcześniej krążka „40Akerz Project”. Tak jak w przypadku dwóch poprzednich płyt, tak i przy nagrywaniu „40RTY”, zespół Nappy Roots postawił na współprace z 808Blake, któremu powierzona została całkowita produkcja materiału. Skinny DeVille, B. Stille, Ron Clutch i Fish Scales na swoją najnowszą płytę nagrali 12 numerów, a ideą przyświecającą autorom „40RTY” było skupienie się na obecnym życiu, czerpaniu radości z prostych rzeczy oraz opowiedzeniu o starzeniu się wraz hiphopem. Załogantom Nappy Roots pomagają w tym również zaproszeni wokaliści, m.in. Raven Richards, Lando Ameen, Rizzi Myers i Andrew Weaver. Utwór „Do Better” nagrany z tym ostatnim zapowiadał album „40RTY” w formie singlowej jeszcze przed premierą płyty, a teraz zaprezentowany został wraz z teledyskiem. Wcześniejszymi natomiast singlami zwiastującym nowy album Nappy Roots były numery „Footie Socks & Ice Cream” oraz „Backroads”. Pełną tracklistę albumu „40RTY” wraz z odsłuchem znajdziecie poniżej.

Korzystając z okazji warto wspomnieć, że Nappy Roots oprócz aktywności stricte muzycznej ostatnimi czasy z powodzeniem działają również w branży… warzelniczej. Swoje zamiłowanie do złocistego trunku (piwo i kurczaki – wiadomo, jesteśmy przecież na Południu) przełożyli na stworzenie własnego rzemieślniczego browaru Atlantucky, w którym od 2017 roku uwarzono już kilka rodzajów piw. Cieszą się one tak dużą popularnością, że zespół planuje ekspansje na dalsze Stany, a w Atlancie Nappy Roots planują otwarcie własnej warzelni i baru. W realizacji jest również telewizyjna seria „40 Akerz and a Brew”, w której ukazana zostanie podróż zespołu po Stanach Zjednoczonych w trakcie której Nappy Roots spotykać będą się z lokalnymi piwowarami i rozmawiać o sztuce warzenia piwa. Przy browarku, naturalnie. I teraz, mamy nadzieję, tytuł albumu „40RTY” jest już dla Was mniejszą zagadką.

Nappy-Rotts-40RTY

Nappy Roots – 40RTY

1. Backroads
2. Footie Socks & Ice Cream
3. Jivin’ and Schuckin’
4. Blind Faith
5. Til They Told Us
6. I Suppose
7. Do Better
8. Lemme Tell You Bout It
9. Down This Road
10. Toast
11. Lately
12. Good Life

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: