Nas & DJ Premier we wspólnym singlu „Define My Name”

Opublikowano: 19/04/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Nas & DJ Premier to jeden z najlepiej brzmiących duetów raper/producent, jakie zaistniały w historii gatunku, a którego współpraca do tej pory nie przekuła się na pełnoprawny album. Do tej pory. Pogłoski bowiem, o tym, że Esco i Preemo w końcu nagrają wspólną płytę, krążą od dłuższego czasu. A teraz staną się jeszcze głośniejsze, gdyż Nowojorczycy, w dniu 30. rocznicy wydania ikonicznego „Illmatic”, zaprezentowali singiel „Define My Name”.

Album, pod którym razem podpiszą się Nas i DJ Premier od kilkunastu lat jest niemalże marzeniem większości słuchaczy rapu. Zwłaszcza tego w klasycznym wydaniu i ze Wschodniego Wybrzeża. Nasir Jones na większości bitów brzmi znakomicie, jednak to produkcje spod ręki Preemo czynią numery Escobara tymi doskonałymi, znakomitymi, niedoścignionymi. „N.Y. State of Mind”, „Memory Lane (Sittin’ in da Park)”, „Represent”, „I Gave You Power”, „N.Y. State of Mind Pt. II”, „Nas Is Like”, „Come Get Me”, czy „2nd Childhood”. DJ Premier swoje produkcje dostarczał Nasirowi na wszystkie albumu do czasu „God’s Son”, co potęgowało oczekiwania słuchaczy wobec wspólnego albumu tej dwójki. Poza kolejnymi wspólnymi numerami, jak „Classic”, „Wave Gods” czy „Beat Breaks”, płyta Nasa w całości wyprodukowana przez Preemo na horyzoncie się nie pojawiała. I nadal się nie pojawiła. Pogłoski jednak, że Nas i DJ Premier nad wspólnym albumem pracują są coraz głośniejsze. Z kolei sami zainteresowani podgrzewają atmosferę jeszcze bardziej, publikując nagrany w duecie singiel „Define My Name”.

„Define My Name” jest zatem kolejnym dowodem, jak dobrze układa się współpraca rapera z Queens z urodzonym w Houston producentem. I przykładem, jak rewelacyjnie brzmieć mógłby album Nas & DJ Premier. Takowy, jest szansa, ukaże się jeszcze w tym roku! Nie są to jednak oficjalnie potwierdzone informacje. Data publikacji „Define My Name” nie jest jednak przypadkowa. Singiel zaprezentowano w dniu 30. rocznicy premiery kultowego debiutu Esco. A to właśnie od płyty „Illmatic” Nas i DJ Premier rozpoczęli współpracę. Trwającą już trzy dekady.

(Fot. główna – kadr z „Define My Name”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: