O.S.T.R. mówi czego „Nie chce” w rapie

Opublikowano: 27/12/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Lepszego prezentu na tegoroczne Święta nie mógł słuchaczom sprawić O.S.T.R. W drugi dzień Bożego Narodzenia w sieci pojawił bowiem się premierowy singiel i klip pt. „Nie chce”. A wraz z nim zapowiedź i rozpoczęcie przedsprzedaży nowego albumu reprezentanta Bałut.

Stwierdzenie, że „Nie chcę” jest mocnym numerem – to byłoby za mało. „O.S.T.R. na agresywnym, ale bogatym brzmieniowo bicie własnej produkcji wypowiada się tu na temat kondycji współczesnej sceny hip-hopowej. A właściwie staje jej naprzeciw, rapując: „nie chcę propsów znawców, wniosków – rap tu spływa z moich żył”, „ściema roku, bez wyrzutów zjadam gnoi mierny skill” albo „morze ścieków, ja na przekór pierdolę ich marketing” – mówi nam oficjalny opis singla, który dosadnie udowadnia nam, że dla Ostrego w hip-hopie liczy się przede wszystkim dusza! I za takim podejściem do sprawy stajemy murem. Za realizację teledysku natomiast odpowiada ekipa 9Liter Filmy.

Singiel „Nie chce” zwiastuje najnowszy album Adama Ostrowskiego. Będzie to również pierwszy od dziewięciu lat krążek, który ponownie w całości wyprodukowany został przez O.S.T.R.’a. Materiał zatytułowany został „GNIEW”, a jego oficjalny opis tłumaczy, że „to nie jest rap dla dzieciaków – raczej dla mądrych, doświadczonych ludzi, którzy potrafią utożsamić się z przekazem serwowanym przez Adama”. Co więc znajdziemy na zapowiedzianym na luty 2020 albumie? „Autorski rap ze szczerym przekazem, niejednokrotnie odwołując się do brzmień z przeszłości (ale i na nich nie poprzestając)”. I co oczywiste dla twórczości Ostrego, zrealizowany na przekór obecnie panującej hiphopowej modzie.

O.S.T.R.-GNIEW-Album-okładka

Wydawnictwo „GNIEW” podzielone zostało na dostępną tylko w przedsprzedaży wersję limitowaną, do której dołączona zostanie (między innymi, ponieważ bonusów jest dużo więcej) dodatkowa płyta pt. „Snap Jazz Edition” oraz na wersję standardową, której sprzedaż rozpocznie się w dniu premiery. Dodatkowo wersję limitowaną albumu „GNIEW” również zakupić mogliśmy w trzech różnych opcjach. Mogliśmy, ponieważ mimo tego, że preorder albumu na stronie www.ostrygniew.pl wystartował zaledwie 25-go grudnia, to wszystkie dostępne na ten moment wersje najnowszego albumu O.S.T.R.’a zostały wyprzedane! Reasumując, przez czas Świąt Bożego Narodzenia zarządzana przez Tytusa Grabskiego wytwórnia zdołała sprzedać 10 000 egzemplarzy wydawnictwa „GNIEW”. Serdecznie gratulujemy Ostremu tego wyniku, a sprzedaż kolejnych „dziesięciu koła” materiału rozpocząć ma się już wkrótce!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: