P.Unity i Hades w pierwszym singlu z „JuNouMi EP vol. 5”

Opublikowano: 25/04/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

W tym roku JuNouMi Records świętuje swoje 20 urodziny! I nie ma lepszego sposobu na uczczenie tego okrągłego jubileuszu, niż premiera kolejnej części kultowej serii epek. Preorder „JuNouMi EP vol. 5” jest już dostępny, a utwór „Epikantus”, który wspólnie nagrali P.Unity i Hades jest pierwszym zwiastunem tego wydawnictwa.

JuNouMi Records to niezależny polski label muzyczny powołany do życia w 2002 roku przez Groha i Linka. Wytwórnia od samego początku swojej historii wydaje głównie hip-hop na analogach w niewielkich, kolekcjonerskich nakładach. Pierwsza płyta firmowana logiem JuNouMi Records to wyprodukowane na czerwonym nośniku „EP vol. 1” z lutego 2002 roku, które zapoczątkowało serię kultowych różnokolorowych wosków.

Od wydania, na ten moment, ostatniego z nich, czyli „JuNouMi EP vol. 4”, mija właśnie dwanaście lat. Największy zatem czas, by JuNouMi Records zaprezentowało kolejną odsłonę swojego firmowego, winylowego składaka. A ten trafił właśnie do przedsprzedaży na stronie U Know Me Records. Premierę „JuNouMi EP vol. 5” zaplanowano natomiast na 30 września. Z kolei już teraz sprawdzić możemy pierwszy singiel zwiastujący to woskowe wydawnictwo. Jest to utwór „Epikantus”, który wspólnie w towarzystwie Hadesa nagrała rapowo-funkowo-soulowo-jazzowa formacja P.Unity.


Co jeszcze uświadczymy na „JuNouMi EP vol. 5”? Tego wytwórnia ekipa JuNouMi Records jeszcze nie zdradza. Na dzień dzisiejszy wiemy jedynie, że składać będzie się z dziewięciu utworów. Ich twórcy przedstawiani będą natomiast stopniowo. Już teraz jednak udało nam się ustalić, że oprócz P.Unity i Hadesa na „JuNouMi EP vol. 5” wspólny kawałek nagrał także duet Pal Secam i Miodu. Na ujawnienie pozostałych gości musimy jeszcze poczekać.

„Pierwszy singiel już jest (P.Unity feat. Hades „Epikantus”), ale pozostałych gości będziemy ujawniać sukcesywnie. Można się spodziewać mieszanki doświadczenia z młodością.
Jedno możemy ogłosić już teraz – część piąta będzie niebieska.
Do sprzedaży trafi 500 sztuk”.

– JuNouMi Records

juoumi_vol5_cover-scaled

JuNouMi EP vol. 5

Strona A:
1. Intro
2.
3.
4. PAL SECAM feat. Miodu – Cierp
Strona B:
1. P.UNITY feat. Hades – Epikantus
2.
3.
4.
5. Outro

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: