Pezet wraca z nowym albumem! Mamy pierwszy singiel

Opublikowano: 13/06/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Po 7 latach od premiery ostatniej płyty Pezet – jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce – ogłasza premierę nowego albumu pt. „Muzyka Współczesna”. Płyta na sklepowych półkach pojawi się 27 września, a już dziś można zamówić limitowany preorder i obejrzeć teledysk do najnowszego singla pt. „Obrazy Pollocka”.

Co wyczekiwanym przez większość słuchaczy w kraju albumie mówi sam autor? „Dla mnie to numer trochę o przemijaniu, odnoszący się do różnych moich relacji, jak również do relacji i sytuacji znanych mi osób dorosłych, moich rówieśników. Często są to relacje nie do końca udane, czasy się zmieniły, trochę na dobre, trochę na złe. Wszyscy jesteśmy wciąż trochę pogubieni. Piosenka jednak nie opowiada tylko o smutku, nie mówi też po prostu o miłości”. Za produkcję numeru odpowiada Auer, a o samym jego brzmieniu Pezet wypowiada się w następujący sposób: „myślę, że brzmi to zajebiście i trochę niespodziewanie. Czerpiemy nadal z oldschoolu, brzmienia lat 90-tych się wkradają, ale też nawiązuje do deep house czy techno”.

„Muzyka Współczesna” w naszych głośnikach rozbrzmi dopiero 27 września, nabyć ją już teraz możemy za pośrednictwem strony pezet81.pl. Na ten moment ujawniona została okładka nadchodzącego, nowego albumu Pezeta oraz krótka notka opisująca materiał, również dokonana przez autora: „Muzyka współczesna” to album po prostu o życiu. Tak jak „Muzyka Klasyczna” czy „Muzyka Poważna” tylko z perspektywy prawie 40-letniego faceta, który nadal chciałby czasem robić głupoty, jednak życie teraz wygląda zupełnie inaczej. Momentami prowadzi to do frustracji, innym razem do radości, miłości i sensu. Świat zmienia się bardzo szybko, moje pokolenie to dziś ludzie dorośli, choć niektórzy dojrzewają, inni nie. Wbrew pozorom problemy mamy podobne jak wtedy. Płyta jest inspirowana latami 90-tymi. Nie jest to jednak boom bap rap, to mieszanka brzmień z tamtych lat, różnych i w nowej odsłonie. Znajdzie się jednak i 90 BPM i miejsce dla dj’a.” Czekamy, i Wy, i my!

Pezet – Muzyka Współczesna

Pezet-Muzyka-Współczesna-okładka-albumu

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: