Pilskie podziemie żyje

Opublikowano: 05/02/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Rap Attack to oddolna inicjatywa organizowana przez kolektyw Low Gravity Beats. Ma ona za zadanie umożliwić młodym raperom pokazanie swojej twórczości na żywo przed przed publicznością. Cykl jest kontynuacją pierwszych undergroundowych imprez organizowanych w Pile od początku 2004 r. Były to, m.in. “Hip-Hop Day w Texasie”, “Rap Poligon” czy “Piła Underground Rap”.

Głównym mózgiem operacji jest pilski producent shl współtworzący Low Gravity Beats. O swojej motywacji do stworzenia cyklu Rap Attack mówi następująco: „Chcąc podtrzymać tradycję, wspomóc lokalne podziemie i jednocześnie dać ponownie możliwość koncertowania moim ziomeczkom, zorganizowałem cykl Rap Attack. Z racji tego, że zajmuję się również produkcją, wymyśliłem, że fajnie będzie pokazać rap nie tylko jako słowa, ale i bity. Dlatego właśnie na Rap Attack możemy usłyszeć i poznać również beatmaker’ów z Piły i okolic. Stawiamy zarówno na nowe osoby jak i starych wyjadaczy, dlatego na naszych imprezach można zobaczyć i debiutantów, i weteranów. To na czym nam najbardziej zależy to klimat, stąd bogaty line-up i symboliczna cena biletów. Głównym celem imprezy jest powrót do korzeni i pokazanie jak wyglądały pierwsze imprezy hip-hopowe organizowane przez lokalnych zajawkowiczów. Układając line-up, nie stawiamy ograniczeń i zapraszamy artystów reprezentujących zarówno oldschool jak i trap. U nas nie ma headliner’ów. Każdy raperów jest headliner’em dla swoich ziomków. Z ciekawostek, na drugiej edycji wystąpił u nas Olsza Kumpel, który parę miesięcy później dołączył do ekipy Chillwagon.”

Rap Attack #3 odbędzie się już w najbliższą sobotę 8 stycznia w Club Barka w Pile. Start imprezy o godzinie 18:00, a wjazd kosztuje 5zł.

LINE UP:
19:00 PRZEGLĄD PRODUCENTÓW – Reaper.wav / Hidden in Eseszu’s mind / ZWD / MICHAEL BLACK / OLZOO
19:40 Tenny / Skat
20:00 OwCzarujący
20:20 Growrappers
20:40 OLAS
21:00 Toten / Kowi
21:30 Yung Rave & Karol
22:00 PlateL
22:30 Shimmy
23:00 Finansowy Ninja & Young Durszlak
23:20 WhiteFellaz
23:50 JTS
00:30 Tafel JTS

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: