„Powiedz Na Osiedlu”, że z Pezetem i Onarem są Kali i Paluch

Opublikowano: 16/03/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Wielkomiejskie osiedla doczekały się hymnu na rok 2020. Wykonują go duet Płomień 81, czyli Pezet i Onar oraz gościnnie zaproszenie do remiksu hitu z 2005 roku Kali i Paluch.

Panowie na beacie, który dostarczył Worek zabierają nas na spacer po blokowiskach Warszawy, Krakowa i Poznania, a w formie klipu to małą wycieczkę przedstawił Szerszeń. Przy okazji premiery singla „Powiedz Na Osiedlu 2020” z udziałem Kaliego i Palucha warto przytoczyć wspomnienie Pezeta odnośnie pierwszej wersji tego numeru jak i pomysłu na jego aktualną wersję: „15 lat temu nagraliśmy singiel do albumu „Historie z sąsiedztwa” i jakoś tak wyszło, że ten kawałek jest wiecznie żywy. Wiadomo, że wszystko się dezaktualizuje, niemniej jednak „Powiedz na osiedlu” to pewnego rodzaju podwórkowy hymn. Teraz wracamy z nowym albumem właśnie po 15 latach i kontynuacja tej historii była nieunikniona. Postanowiliśmy zrobić hardcorowy, osiedlowy track, klasyczny rap we względnie nowoczesnym wydaniu. Ursynów 100%, jak to zwykle było przy produkcjach Płomień 81. Chcieliśmy to jednak jakoś rozbudować, dlatego zaprosiliśmy jednych z najmocniejszych graczy ze sceny, którzy są osadzeni w kulturze osiedla, ulicy, podwórek i są w tym true, a przy tym są z naszej gwardii. „Powiedz na osiedlu 2020” to mocny, współczesny hip hop w dobrym składzie”.

Najnowszy album Płomienia 81, wydawnictwo zatytułowane „Szkoła 81”, do słuchaczy trafi już 20-go marca. Więcej informacji o samym materiale, który ponownie przygotowali razem Pezet i Onar znajdziecie w tym miejscu. Preorder krążka „Szkoła 81” natomiast, do którego bonusowo dołączona zostanie płyta „Powiedz na osiedlu – Interpretacje”, na której oprócz remiksu z Kalim i Paluchem znajdziecie także te, które nagrali m.in. Miły ATZ, Małach/Rufuz, Kacper HTA, Young Igi, Rau, Hemp Gru, Dixon 37 i Frosti Rege, dostępny jest na stronie www.plomien81.pl.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: