Poznajcie Tragarzy

Opublikowano: 21/11/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Tragarze to debiutujący właśnie zespół, który nie składa się wcale z debiutantów. Tworzoną przez siebie muzykę określają jako wyłaniającą się z chaosu nową jakość powstałą z połączeń: nowego ze starym, hiphopu z reggae oraz powagi zestawionej z humorem.

Moglibyśmy samodzielnie dokonać opisu zespołu Tragarze i genezy jego powstania. Jednak opis stworzony przez nich samych jest tak trafny i zupełny, że postanawiamy przekleić Wam go w całości:

Tragarze to czwórka przyjaciół – Przemysław, Pelo, Chillu i Dj Twister. Każdy z nich przeszedł swoją muzyczną drogę – każdy inną. I w tym widzą swoją siłę. Ich muzyka to powrót do starych czasów, gdzie stoi się w kolejce po bity, unitra i tonsil jest marzeniem każdego obywatela a na ulicach króluje Fiat 126p. Poza ich „tragarskimi” przygodami mieli okazję współdziałać w projekcie dSessions, który pozwolił im pracować z dużą częścią Polskiej i Amerykańskiej sceny rapowej m.in. Paluch, JWP, Kuba Knap, Quebonafide, Otsochodzi, Hades, Rak Raczej, DJ Kebs, Eldo, Pih, Daniel Drumz, Masta Ace, Torae, Smif’n’Wessun, Guilty Simpson, Skyzoo, Reks, Jeru da Damaja, Afu-Ra, Dillon Cooper i wielu innych. Od niedawna przekazują razem treści, historie i dobre nastroje. Właśnie dobrym humorem i błyskotliwą refleksją chcieliby się podzielić na debiutanckiej płycie. Zanim zaczęli targać wspólnie, każdy z nich intensywnie działał w swojej przestrzeni, które teraz są scalone. Podobne gusta bardzo im to ułatwiają.”

Jeśli wiemcie już kim są Tragarze zapraszamy Was do sprawdzenia ich najnowszego numeru i klipu „Paranoje”, w którym gościnnie pojawił się Bonson i Dominika Barabas.

Utwór „Paranoje” pochodzi z debiutanckiego albumu Tragarze zatytułowanego po prostu „Tragarze”, który na rynku ukazał się 15 listopada. Oprócz wspomnianego Bonsona, w powstaniu krążka udział wzięli m.in. Kuba Knap oraz Robert Cichy.
Wartym zauważania jest, że Tragarze środki finansowe na wydanie swojego albumu uzbierali poprzez akcję crowdfundingową za pośrednictwem serwisu wspieram.to.

Tragarze – Tragarze

 1. INTRODUKCJA
 2. PARANOJE feat. Bonson, Dominika Barabas
 3. IMADŁA feat. Nordyk, Pan Trol
 4. ZADOWOLONY JESTEM feat. Fikou
 5. RAJ feat. Kuba Knap
 6. KOLEJKI
 7. ZEPPELINY feat. Dominika Barabas
 8. SZERYF
 9. DALEKO CZY BLISKO
 10. ZNASZ MNIE DOBRZE feat. Robert Cichy
 11. PODAM CI PULS
 12. ZEPPELINY feat. Dominika Barabas (Urbanski remiks)
 13. RAJ feat. Kuba Knap (Tropiki remiks)
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: