Premiera albumu Westside Gunn też jutro

Opublikowano: 16/04/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Piątek 17-go kwietnia przyniesie ze sobą kilka ciekawych płytowych premier. Jedną z nich jest solowy album Westside Gunna zatytułowany “Pray for Paris” z robiącą duże wrażenie tracklistą i featami jakie na nim uświadczymy.

Reprezentant Griselda Records na swoją nową solówkę zaprosił bowiem sporo cenionych obecnie nazwisk. Na “Pray for Paris” uświadczymy więc np. wspólny kawałek Gunna nagrany z Joey’em Bada$$’em i Tylerem, The Creatorem oraz drugi, w którym znaleźli się Freddie Gibbs i Roc Marciano. Gościnne zwrotki nagrali także Benny The Butcher i Conway The Machine. Beaty na nowy album Westside Gunna wysmażyli natomiast DJ Muggs, Daringer, Camoflauge Monk, Conductor Williams, Jay Versace, The Alchemist, Tyler, The Creator i DJ Premier. Pełną tracklistę krążka “Pray for Paris” znajdziecie poniżej, a premiera albumu Westside Gunna już jutro!

Westside-Gunn-Pray-for-Paris-cover-back

Osobną uwagę zwrócić należy na okładkę albumu “Pray for Paris”. Ten cover art stanowi bowiem follow-up do słynnego obrazu “Diabeł z głową Goliata” spod pędzla Caravaggia. Autorem okładki Westside Gunna jest natomiast Virgil Abloh – amerykański producent i DJ, a przede wszystkim, ultra ceniony i rozchwytywany projektant mody. Abloh w 2013 roku założył wyhajpowaną do granic odzieżową markę Off-White (tak, tą od Quebonafide), w międzyczasie stworzył kolekcję dla Nike, a obecnie jest dyrektorem artystycznym u Louisa Vuitton. Karierę po całości natomiast, mieszkający na co dzień w Mediolanie, Virgil rozpoczął od znajomości z Kanye Westem, który zaangażował projektanta do roli dyrektora artystycznego albumu “Watch the Throne”. Okładka dla Westside Gunna nie jest natomiast pierwszą wariacją Virgila Abloh z obrazami Caravaggia. To właśnie on swego czasu sztukę włoskiego malarza z epoki baroku przeniósł na bluzy i t-shirty.

I tak właśnie underground z Buffalo miesza się ze światowym mainstreamem i sztuką klasyczną. Premiera “Pray for Paris” autorstwa Westside Gunna już jutro!

Westside-Gunn-Pray-for-Paris-album-cover-art

Westside Gunn – Pray for Paris

1. 400 Million Plus Tax
2. No Vacancy (prod. by DJ Muggs)
3. George Bondo feat. Conway & Benny (prod. by Daringer/Beat Butcha)
4. 327 feat. Joey Bada$$, Tyler, the Creator, Billie Essco (prod. by Camoflauge Monk)
5. French Toast feat. Wale & Joyce Wrice (prod. by Camoflauge Monk)
6. Euro Step (prod. Conductor Williams)
7. Allah Sent Me feat. Conway & Benny (prod. by Daringer)
8. $500 Ounces feat. Freddie Gibbs & Roc Marciano (prod. by Alchemist)
9. Versace (prod. by Jay Versace)
10. Claiborne Kick feat. Boldy James (prod. Alchemist)
11. Party wit Pop Smoke feat. Keisha Plum (prod. by Tyler, the Creator)
12. LE Djoliba feat. Cartier William (prod. by Bohemia Lynch)

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: