PRO8L3M prezentuje klip stworzony przez fana zespołu

Opublikowano: 26/03/2020
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Przez ostatnie miesiące o duecie PRO8L3M słyszeliśmy wyłącznie w kontekście premiery „Art Brut 2”. Niespodziewanie Oskar i Steez wracają na moment jednak do poprzedniego albumu. Na YouTube trafiła właśnie animacja na kanwie kultowych komiksów „Wilq Superbohater” stworzona do numeru „Jak Disney” przez jednego z jej autorów, Bartosza Minkiewicza. 

W przerwie od wydanego niedawno „Art Brut 2”, PRO8L3M dzieli się nowym klipem do jednego z najbardziej lubianych przez fanów numerów z „Widmo” LP, czyli „Jak Disney”. Za animacją stoi Bartosz Minkiewicz – autor komiksów o przygodach pierwszego antybohatera polskiego komiksu – Wilqa oraz prywatnie fan duetu.

„Jak Disney” to psychodeliczne wspomnienie tłocznej domówki, na której nie brakuje niejednego zwrotu akcji, któremu daleko do disneyowskich wzorców. Wilq jako bohater odnalazł się w tej historii doskonale. Wilq, czyli „skwaszony buc” to główna postać serii komiksów stworzonych przez braci Minkiewiczów. W animacji wykorzystanej w „Jak Disney” Bartosz Minkiewicz wykorzystał fragmenty serialu „Wilq Superbohater” w reżyserii Leszka Nowickiego i swojej.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: