Proceente i Amatowsky ujawnili jaki jest „Obywatel”

Opublikowano: 10/05/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Proceente i Amatowsky, na siedem dni przed premierą albumu „Obywatel” prezentują promomix wspólnie nagranego, konceptualnego materiału łączącego w sobie elementy dystopii, thrillera political fiction oraz dramatu społecznego w stylu noir.

„Obywatel” w pełnej postaci objawi się słuchaczom w dniu 42. urodzin Proceenta, czyli już 16 maja. Premierę wspólnego albumu pochodzący z Warszawy raper i z producentem odpowiedzialnym za wyśmienitą, ubiegłoroczną „Pełnię” zasygnalizowali natomiast w połowie ubiegłego miesiąca singlem „Kalejdoskop”. Wówczas też twórcy ujawnili, że konceptualny „Obywatel” osadzony został w niebezpiecznie bliskiej przyszłości, a swoją warstwą liryczną nawiązuje do ponadczasowych tekstów kultury jak „Krakatit” Karela Capka, „Mała Apokalipsa” Tadeusza Konwickiego oraz „Zły” Leopolda Tyrmanda. A także filmów kina moralnego niepokoju, czy też klasycznego albumu O.S.T.R.’a pt. „Tylko dla dorosłych”. Z kolei w dniu dzisiejszym Proceente i Amatowsky zaprezentowali promomix przygotowanej duecie płyty, nad nagrywaniem której czuwał również i DJ HWR.

Album „Obywatel” w dniu premiery dostępny będzie zarówno w serwisach cyfrowych, jak i na YouTube. Dla sympatyków wydań kolekcjonerskich wytwórnia Aloha Ent. przygotowała z kolei fizyczne wydanie dzieła Proceenta i Amatowsky’ego. Składającą się z 2CD limitowaną edycję „Obywatela” zawierającą dodatkowy krążek z instrumentalami. Całkowity nakład tego wydawnictwa to zaledwie 250 ręcznie numerowanych egzemplarzy. Zalecamy zatem pośpiech i w celu załapania się na fizyka, odwiedzenie www.alohasklep.pl lub www.hiphopheadz.pl.

Proceente-Amatowsky - Obywatel

Proceente/Amatowsky – Obywatel

  1. Kuku Na Muniu
  2. Krakatit
  3. Mistrz Ceremonii
  4. Spod Ciężkich Powiek
  5. Co To Znaczy Sztuka?
  6. Złość i Emocje
  7. Guernica
  8. Niedoczekanie
  9. Kalejdoskop
  10. Tadeusz Konwicki

(Fot. główna – Proceente, autor: Radosław Wolski / mat. prasowe Aloha Ent.)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: