Projekt Bryndal/Eklektik? To brzmi dobrze!

Opublikowano: 29/11/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Bryndala kojarzyć możecie z ostatniego albumu Pezeta. Raper i producent dograł zwrotkę do numeru pt. „Outro” czyniąc końcówkę „Muzyki Współczesnej” jednym z ciekawszych punktów tego albumu. Bryndal, określany jako „urodzonego w Toruniu wyznawcy J Dilli”, wraz z Eklektikiem, znanym również jako DJ Eklektik Selektah, w radiu Kampus prowadzi audycję Beat Kultura, a naturalną koleją rzeczy tej współpracy będzie, już wkrótce, wydanie wspólnego mixtape’u.

Jak zdążyliśmy się już dla Was dowiedzieć, efektem współpracy Bryndala i Eklektika będzie „projekt zrodzony z miłości do muzyki, świetnego przelotu mentalnego oraz palącej tęsknoty, by stworzyć coś własnego”. Niewymuszone niczym wydawnictwa, których fundamentem jest wspólna pasja i wizja wraz z chęcią wspólnego tworzenia zawsze są czymś dobrym. Dla nas zatem rewelacja. Pod warunkiem oczywiście, że za wspólny projekt biorą się zawodowcy. W przypadku duetu Bryndal/Eklektik mamy to wszystko!

Bryndal i Ekletik wszak miłość do muzyki wynieśli jeszcze z domów rodzinnych, by następnie kultywować ją przez lata „diggingu, koncertowania, freestyle’u, nocnych setów didżejskich i audycji muzycznych”. Ten pierwszy fach swój rozwijał także w pracy czysto studyjnej, realizując nagrania dla m.in.  studio, realizował nagrania np. Moniki Borzym, Macieja Obary, czy Stanisława Soyki. Ten drugi pierwszy warm-up zagrał już w wieku 14 lat. Backup panowie mają zatem całkiem niezły.

Bryndal i Eklektik prace nad wspólnym materiałem rozpoczęli jeszcze w 2017 roku. To więc, co dla nas przygotowali śmiało określić można jako swoistą „pocztówkę z czasów sprzed 2020 roku, w których zagubienie miesza się z szaloną zabawą, miłość ze zniecierpliwieniem, a jedyną stałą jest potrzeba tworzenia”. Panowie przy pierwszym wspólnym projekcie postawili na „klasyczny rapowy mixtape, gdzie pojawia się cała masa gości na mikrofonie, zaprzyjaźnionych producentów i didżejów.” Materiał zatytułowany został „Ile Trzeba Było Tęsknić Mixtape vol.1”, a wspólnym mianownikiem całego zamieszania są właśnie Bryndal i Eklektik obsadzający siebie w roli twórców i reżyserów wydawnictwa. Określenie reżyser w tym przypadku jest jak najbardziej trafne, gdyż wydawnictwo „Ile Trzeba Było Tęsknić Mixtape vol.1” przedstawiane jest jako „płyta w formie słuchowiska wyreżyserowanego przez autorów”, i zarazem „zbiór luźnych, kojących i szczerych numerów, w których kawałek serca zostawili gościnnie utalentowani bitmejkerzy i raperzy”.

Wspomniani goście duetu Bryndal/Eklektik, którzy na „Ile Trzeba Było Tęsknić Mixtape vol.1” wpadli z przygotowanymi przez siebie beatami to Moo Latte, Envee, Gaf Med Docen, Tymek Bryndal of RZEXBA, Szpalowsky oraz a.k.a. John Doe. Za mikrofonem natomiast, oprócz gospodarzy „wytęsknionego mixtape’u”, usłyszymy także Kubę Knapa, wokalistkę Anię Iwanek, Bartosza Tkacza oraz „dwóch rapujących Pawłów, którzy na JuNouMi pojawili się już w 2002 roku”. Obstawiamy, że naturalnie będą to Spinache oraz Pezet.

Pierwszym singlem zapowiadającym mixtape duetu Bryndal/Eklektik jest nagrany jeszcze w 2019 roku numer pt. „Nie Takie Mnie Już Kochały”, do którego zaproszenie przyjęli przywołani do tablicy akapit wcześniej Knapiwo i pięknie śpiewająca refren Ania Iwanek. Rok powstania tego utworu nie jest w tym przypadku wcale bez znaczenia. Numer wykorzystujący fragment piosenki Andrzeja Zauchy w ostatnim czasie wypuścił bowiem także PRO8L3M. Współtwórca „Ile Trzeba Było Tęsknić Mixtape vol.1” problemu nie widzi jednak w tym żadnego, czysty zbieg okoliczności kwitując krótkim: „Bardzo szanuję to, na jak różne sposoby można ugryźć ten sam sampel, yeah”. My podobnie jak Bryndal, też z tym problemu nie mamy.

Zwłaszcza, że „Nie Takie Mnie Już Kochały” to bardzo udany singiel skutecznie rozbudzający oczekiwania wobec całego wydawnictwa Bryndala i Eklektika, który ukaże się już 18-go grudnia. Nie bez znaczenia też było wspomnienie legendarnego wydawnictwa JuNouMi w kontekście tego projektu. Za wydanie „Ile Trzeba Było Tęsknić Mixtape vol.1” odpowiada bowiem JuNouMi Records, dla którego to labelu krążek ten stanowić będzie pierwszą płytą CD w składającym się dotychczas z samych winyli katologu. Spokojnie jednak, czarne złoto będzie również. Tylko, że później. A tymczasem „Ile Trzeba Było Tęsknić Mixtape vol.1” na płycie kompaktowej zamówić możecie w tym miejscu.

Bryndal-Eklektik-Ile-Trzeba-Było-Tęsknić-Mixtape-Vol.-1

Bryndal/Eklektik – Ile Trzeba Było Tęsknić Mixtape Vol. 1

01. TRN – URS INTRO feat. DJ Stosunkowodobry a.k.a. DJ 100dB (Prod. Bryndal)
02. Jo! TRN Raps (Prod. Moo Latte)
03. Jebanie feat. Bartosz Tkacz (Prod. Bryndal)
04. Interludium I (Miłość)
05. Tried by 12 feat. DJ Enes (Prod. Bryndal)
06. DOKTORZE, PROSZĘ RZUCIĆ OKIEM (Prod. Envee)
07. Interludium II (Yo, Młoda) (Prod. Gaf Med Docent)
08. Kiedy Mało Śpisz (Prod. Bryndal)
09. 7 Rumów (Prod. Tymek Bryndal of RZEXBA)
10. 8 Million Stories (Eklektik’s Lament) (Prod. Szpalowsky a.k.a. John Doe)
11. Nie Takie Mnie Już Kochały feat. Kuba Knap i Ania Iwanek (Prod. Bryndal/Eklektik)
12. Światła (Prod. Bryndal)
13. Mniej feat. ….. (prod. Bryndal/Eklektik)
14. Real Love feat. …… (Prod. Bryndal)
15. Ryjaszek (Prod. Bryndal/Eklektik)
BONUS TRACK: 10 MLD $ feat. …. (Prod. Bryndal)

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: