Quebonafide przedłużył jesień

Opublikowano: 10/02/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Choć kalendarzowo mamy właśnie zimę, pogoda za oknem bardziej pasuje do jesieni. Dla Que to dobrze, bo jego najnowszy singiel zatytułowany „Jesień” idealnie wpasowuje się w tę deszczową aurę. Na nostalgicznym, lołfajowym bicie FORXST’a, Quebonafide dzieli się z nami swoim stanem ducha, który zbyt dużo wspólnego z radością nie ma. Podobnie jak w opublikowanym 3 dni temu singlu „ROMANTICPSYCHO”, raper nawija o tym, że pieniądze i sława szczęścia nie dają. Bezemocjonalne flow współgra z brzmieniem całości. Klip również pasuje do konceptu pustki, a od połowy utworu urywa się i zostajemy jedynie z czarnym ekranem. Znany z kolorowego i ekscentrycznego imidżu Que, wizualnie pozbawiony jest wyrazu tak bardzo jak to tylko możliwe. Pogubił nawet tatuaże.

Choć „Jesień” jest smutna, jest też niezwykle cenna, ponieważ zwraca uwagę na niezwykle poważny problem, jakim jest depresja. Bardzo często ludzie nie rozumieją jak ktoś cieszący się popularnością i zabezpieczony finansowo może borykać się z problemami psychicznymi. Niestety coraz częściej dowiadujemy się o naszych idolach, którzy mają problem z odnalezieniem sensu życia i popadają w bezdenny smutek. W ostatnim czasie z podobnym problemem mierzył się chociażby Hopsin, który na jakiś czas odwiesił mikrofon na kołek. Pamiętajmy jednak, że w najgorszym wypadku depresja może prowadzić do samobójstwa, czego przykładem był wybitny, wiecznie uśmiechnięty aktor Robin Williams.

Przy okazji „JESIENI” dowiedzieliśmy się, że razem z „ROMANTICPSYCHO” zapowiadają nowy album Quebonafide, pt: „Romantic Psycho”. Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów, ale wiemy jak wygląda okładka i możemy już zamawiać preorder pod adresem: https://www.queshop.pl/cd/romanticpsycho

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: