RZA i Flatbush Zombies z kolejnym wspólnym singlem

Opublikowano: 19/12/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

RZA i Flatbush Zombies kontynuują współpracę będącą zarazem hołdem dla twórczości Quentina Tarantino. Po singlu „Plug Addicts” otrzymaliśmy kolejny, zatytułowany po prostu „Quentin Tarantino”. Teledysk natomiast stanowi kontynuacje historii rozpoczętej w pierwszym klipie.

Kulisy współpracy, którą nawiązali ze sobą RZA i załoga Flatbush Zombies zdążyliśmy już dokładnie przybliżyć Wam w chwili premiery bardzo udanego singla „Plug Addicts”. Teraz natomiast zaprezentowano drugi utwór, który wspólnie stworzyli Bobby Digital oraz Zombie Juice, Erick The Architect i Meechy Darko. Całość zatytułowano po prostu „Quentin Tarantino”, a produkcyjnego wsparcia udzielił tutaj również Prince Paul. W samym klipie natomiast, za którym z kolei stoi John Tashiro, follow-up’ów do twórczości sławnego reżysera znajdziemy jeszcze więcej niż w poprzednim obrazie. RZA i Flatbush Zombies nawiązują do, między innymi, takich klasyków kina jak „Jackie Brown”, „Pulp Fiction” czy „Kill Bill”. Autorzy singla „Quentin Tarantino” nie kryją, że zamiłowanie do filmów dało podwaliny do współpracy na polu muzycznym. Przy okazji publikacji drugiego wspólnego numeru RZA i Flatbush Zombies ujawnili również kulisy jego powstania.

„Mam tendencję do czerpania inspiracji nie tylko z muzyki… Kiedy nawiązaliśmy kontakt z RZA, jedną z pierwszych rzeczy, o których rozmawialiśmy, było nasze zamiłowanie do filmów. Ten utwór jest dedykacją dla Tarantino, geniusza nie tylko stojącego za kamerą, ale także z piórem”.

Meechy Darko

„Ten utwór jest dedykacją dla jednego z naszych ulubionych reżyserów Quentina Tarantino. Jego filmy zapoczątkowały kolejny poziom i styl kunsztu filmowego. Robimy to samo z naszą sztuką… stale poszerzamy paletę hip-hopu i muzyki”.

RZA.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: