RZA vs DJ Premier – echa legendarnego już pojedynku

Opublikowano: 14/04/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

W miniony weekend na naszych oczach zadziała się historia. Na przeciwko siebie stanęli jedni z największych hiphopowych producentów by zmierzyć się na swoje ponadczasowe klasyki. Areną, na której doszło do historycznego już pojedynku RZA vs DJ Premier był, rzecz jasna, Internet. Widownią natomiast… łącznie 849 tysięcy osób, które włączyły stream na Instagramowym profilu Preemo. A wśród nich wielu, wielu innych producentów, raperów i celebrytów.

Jak doszło do spotkania RZA vs DJ Premier dokładnie opisaliśmy Wam jeszcze przed tym wydarzeniem, możemy więc przejść prosto do konkretów. Legendarni producenci na zmianę serwowali kolejne numery, wszystkie będące uznanymi klasykami Złotej Ery hiphopu. RZA zaczyna od kultowego „Liquid Swords” z solówki Geniusa, Preemo odpowiada „A Million & One Questions” z repertuaru Jaya-Z. Robert Diggs wyprowadza cios w postaci „Shame On A Nigga”, Chris Martin blokuje hitem „Real Hip-Hop” Das EFX. Mózg Wu-Tang Clanu stosuje „Protect Ya Neck”? Spotyka się to z „Livin Proof”. Siła uderzenia potencjalnego nokautu w postaci „Shimmy Shimmy Ya” osłabiona natomiast zostaje potężnym „Kick in the Door”.

I tak przez ponad godzinę! Ku pełnej radości prawie miliona fanów Złotej Ery hiphopu. Pełną listę hitów, które zaserwowali Bobby Digital i Preem znajdziecie poniżej. Wśród osób, które na żywo śledziły beat battle RZA vs. DJ Premier znalazło się natomiast również wielu innych reprezentantów świata hiphopu i nie tylko. Statik Selektah, El-P, Pharaohe Monch, Talib Kweli, Ghostface, Evidence i wielu innych śledziło 11-go kwietnia 2020 roku historyczne starcie legend beatmakingu. Ich reakcje na przebieg spotkania RZA vs DJ Premier znajdziecie również poniżej. A kto wygrał to starcie tytanów beatmakingu, to chyba oczywiste!

https://twitter.com/TalibKweli/status/1249350830072840192
https://www.instagram.com/p/B-zssHkg-pn/
https://twitter.com/atmosphere/status/1249176151140044802
https://twitter.com/therealelp/status/1249178837566488577

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: