Saigon i Benny The Butcher razem na beacie Buckwilda

Opublikowano: 01/09/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Bardzo przyjemnym singlem w ostatnich dniach uraczył nas reprezentant Brooklynu. Mocno niegdyś popularny Saigon wypuścił numer i klip, w którym towarzyszy mu Bennny The Butcher z będącego obecnie na topie kolektywu Griselda Records. Beat do tego kawałka dostarczył natomiast weteran nowojorskiego beatmakingu jeszcze z lat 90-tych, czyli nikt inny jak Buckwild.

Singiel „No Wittnes” śmiało można zatem określić współpracą międzypokoleniową. Gospodarz kawałka, czyli Saigon największy hype na swoją twórczość zaliczał w okolicach 2011 roku. Usłyszeliśmy wówczas „The Greatest Story Never Told”, czyli debiutancki, solowy album, za którego brzmienie odpowiedzialny był Just Blaze. Płyta zgarnęła przychylne, a nawet i jeszcze bardziej entuzjastyczne recenzje. Podobnie jak wydana rok później kontynuacja albumu, zatytułowana „Chapter 2: Bread and Circuses”. Później jednak rozgłos wokół Saigona systematycznie malał. Dyskografię rapera zamyka obecnie „Pain, Peace & Prosperity”, czyli czwarty solowy longplay wydany w marcu bieżącego roku.

Inaczej ma się sprawa z drugim bohaterem singla „No Wittnes”. Żadnego spadku popularności bowiem Benny The Butcher z pewnością w najbliższym czasie nie odnotuje. Griselda Records jest obecnie jednym z najpopularniejszych składów na amerykańskiej scenie rapowej, nie tylko tej podziemnej. Wpływ na to mają regularnie wypuszczane przez raperów z Buffalo kolejne albumy. B.E.N.N.Y. w tym roku wydał już trzy. Pierwszym była marcowa epka „The Plugs I Met 2” na beatach Harry’ego Frauda. Drugim „Trust The Sopranos” z 38 Spesh. W w sierpniu natomiast The Butcher wydał solowy „Pyrex Picasso”.

Buckwild z kolei żadnego przedstawienia raczej nie potrzebuje. Załogant kultowego kolektywu D.I.T.C., z uznaniem produkujący od wczesnych lat 90-tych. Wychowany na Bronxie legendarny beatmaker cały czas tworzy nowe rzeczy, a jedna z nich, bardzo z resztą udana, trafiła się właśnie Saigonowi.

Singiel „No Wittnes”, który stworzyli wspólnie Saigon, Benny The Butcher i Buckwild stanowi zapowiedź nowego albumu pierwszego z wymienionych. Jest to pierwszy zwiastun albumu „K.L.O.U.T.”, którego premierę Saigon zaplanował na 21 grudnia.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: