Salaam Remi producentem soundtracku do „Grass Is Greener”

Opublikowano: 23/04/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Tegoroczny światowy dzień palenia marihuany przyniósł ze sobą wiele następstw muzycznych, jak i filmowych. Jednym z nich jest właśnie najnowsza dokumentalna propozycja od Netlfixa – „Grass Is Greener” wraz z wypuszczonym do filmu soundtrackiem, za którego brzmienie odpowiada Salaam Remi.

Na wypuszczonym 20 kwietnia albumie znalazły się rapowe i raggowe numery utrzymane w zielonej tematyce. Na krążku „Grass Is Greener” znajdziemy kawałki, które nagrali m.in. The Lox, Bun B, Black Thought, Berner czy Smif-N-Wessun. Oprócz typowo rapowych pozycji, znajdziemy także te bardziej reaggowo-raggowe, które dostarczyli np. Spragga Benz i Stephen Marley.

Salaam Remi – Grass Is Greener

1. The Grass (feat. The Lox)
2. 40 Days & 40 Nights (feat. Stephen Marley)
3. Bad To The Bone (feat. Black Thought & Reek Ruffin)
4. Watch Me Ignite (feat. Bun B)
5. Strange Fruit (feat. Betty Wright & James Poyser)
6. Run It (feat. Berner & Smiggz)
7. Cyaan Done (feat Smif-N-Wessun)
8. Mango Szn (feat. Nitty Scott)
9. Roll Thru (feat. Bodega Bamz)
10. See Me With My Spliff (feat. Spragga Benz)
11. Sativa Park (feat. Terrace Martin)
12. Green Blue Skies/Secret Pocket (The Flying Buddha Allstars)

„Grass Is Greener” to najnowszy netlixowski dokument, który w naszym rodzimym tłumaczeniu znaleźć możemy jako „Wszystkie Kolory Trawy”. Za reżyserię filmu odpowiada legendarny Fab 5 Freddy, dawny prowadzący kultowego „Yo! MTV Raps” co wiedzą wszyscy, oraz twórca małego cameo w „American Gangster” Ridley’a Scotta, czego już wszyscy nie wiedzą. Scenariusz „Grass Is Greener” dotyka historii marihuany w Stanach Zjednoczonych, związków trawki ze światem muzyki, głównie jazzu i hiphopu, wojny amerykańskiego rządu z ganją i politycznych powodów rozpoczęcia tej walki oraz porusza kwestię zagrożeń, głównie tych społecznych jakie niesie ze sobą palenie zioła. Narratorem dokumentu jest sam Freddy, a oprócz opinii ekspertów i naukowców, znajdziemy w nim także wypowiedzi takich znawców tematu jak np. Killer Mike i Snoop Dogg. Film na platformę Netlix trafił podczas tegorocznego 4:20.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: