Schron mówi, że będzie dobrze

Opublikowano: 04/04/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Obecna sytuacja powoduje wiele niedogodności, a w wielu branżach doprowadza nawet do poważnego kryzysu. Ciężkie chwile przeżywa środowisko klubowe. Artyści ratują się jak mogą stream’ując swoje sety i dając odbiorcom możliwość wynagradzania ich. Trochę mniej perspektyw mają klubu, które ponoszą swoje miesięczne opłaty stałe, pozostając puste przez weekendy. Część klubów uruchomiła zbiórki pieniędzy, prosząc ludzi o wsparcie w tym trudnym czasie i oczywiście jest to jak najbardziej w porządku. Na innego rodzaju pomysł wpadł natomiast Schron, poznański klub, który jest prawdziwym sanktuarium muzyki elektronicznej, ale i miejscem, gdzie niejednokrotnie raperzy trzęśli grubymi ścianami niegdysiejszego bunkru.

„Everything Is Going To Be All Right” to kompilacja 55 utworów, którą w formie cyfrowej w jedną całość spoił Schron. Swój projekt opisali następującymi słowami: „Prezentujemy Wam unikalną EPkę, która została stworzona z potrzeby serca. W czasie ogólnoświatowej pandemii Koronowirusa, pragniemy zjednoczyć artystyczną scenę Poznania. W ten sposób powstała ta płyta. Czyli owoc pracy kilkudziesięciu artystów różnych gatunkowo, także spoza stolicy Wielkopolski. Cel jest jeden. Dochód z tej płyty, przeznaczony będzie na umożliwienie dalszej pracy klubowi Schron. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na zakup jednego, kilku lub całego wydawnictwa. Niech ta muzyka niesie pozytywny przekaz.”

Jeśli chodzi o rapowe akcenty na płycie, pojawiły się na niej trzy utwory rapowane. I tak kolejno najpierw usłyszymy kooperację Masterminds x Emikae, później KMC x TwoFace x Sołtys z klipem kręconym w murach Schronu oraz Mrokas x Voitek Noir. Mastering kompilacji to robota Huberta Pilarskiego, natomiast oprawą graficzną zajął się znany street art’owiec Noriaki.

Cena kupienia pojedynczego utworu to 7zł lub więcej. Całość kompilacji to z kolei cegiełka w wysokości 90zł lub więcej w zależności od woli i możliwości kupującego. Zachęcamy zatem do zakupienia kompilacji i pamiętajcie, że „Everything Is Going To Be All Right”!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: