Sobota gościem DJ’a Ace’a na „Long Story Short”

Opublikowano: 30/09/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Właśnie dowiedzieliśmy się, że na najnowszym wydawnictwie od DJ’ Ace’a – winylowym albumie „Long Story Short”, jednym z dwóch zaproszonych raperów będzie Sobota. Panowie przygotowali wspólnie numer pt. „50/50”, w którym rola DJ’a jest taka samo istotna, jak zwrotki rapującego w nim MC.

Kawałek „50/50” odnosi się do okresu w historii kultury hip-hop, w którym MC’s stali ramię w ramię, na równi z DJ’ami. Samo nagranie zbudowane jest w równej proporcji, czyli wspólne wymiany po osiem wersów Ace’a i Soboty. Przedsmak tego wyjątkowego numeru znajdziecie poniżej, a w całości usłyszycie pod koniec października, gdyż wtedy przewidziana została premiera „Long Story Short”. Wytłoczony na czerwonym winylu i w limitowanej ilości 270 sztuk  album zamówić możecie na stronie cutaddix.com.

Tym samym poznaliśmy drugiego – obok Ero JWP, rapera zaangażowanego w powstanie „Long Story Short”, za której produkcję w całości odpowiada nikt inny jak O.S.T.R.! Jest to koncepcyjne EP, na którym DJ Ace opowie Wam o powstaniu i ewolucji kultury Hip-Hop obchodzącej w tym roku swoje 46. urodziny. Na materiał składa się 5 skreczowanych/ cutowanych utworów dedykowanych DJ’om, raperom i graficiarzom, a całość prowadzona jest w formie audycji radiowej, której gospodarzem jest legendarny „Oldskul”, legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego i od zawsze promotor hiphopowej kultury, Pan Hirek Wrona. 

DJ-Ace-Long-Story-Short-okładka

DJ Ace – Long Story Short

A1: Skit 1
A2: Long Story Short
A3: Skit 2
A4: TAKI183 (Graffiti Tribute)
A5: Skit 3
A6: Grand Kool Flash

B1: Skit 4
B2: 50/50 feat. Sobota
B3: Skit 5
B4: NOwadays feat. Ero JWP
B5: Skit 6
B6: 50/50 Acapella
B7: Nowadays Acapella

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: