TEDE, Borixon i ReTo razem to „3Wagon”

Opublikowano: 23/03/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

TEDE i Borixon, wstąpienie tego pierwszego, do prowadzonego przez tego drugiego, Chillwagonu, dogadali podczas pamiętnego koncertu w Kato w listopadzie roku poprzedniego. Przed kilkoma godzinami otrzymaliśmy natomiast pierwszy efekt tej kooperacji, w której do twórców Gib-Gibon Składu dołącza ReTo. Przed Wami „3Wagon”.

W pierwszych latach swoich solowych karier, w pamiętnych czasach legendarnego R.R.X.-u, TEDE i Borixon byli niemalże nierozłączni. Ubrani w charakterystyczne bandany Gib-Gibon Składu koncertowali razem po całym kraju, przecierając szlaki wielu kolejnym raperom. Wspólna płyta TDF’a i BRX’a jednak nigdy się nie ukazała, a z czasem Fiodor i Borixon podążać zaczęli różnymi drogami. Przyjaźń jednak wygrała, i po latach, raperzy podjęli ponowną współpracę. Oficjalnie potwierdzono ją podczas jubileuszowego koncertu TDF’a w Katowicach, na którym Borja okazał się być niezapowiedzianym, jednak bardzo oczekiwanym, gościem. Wtedy także ogłoszono przyjęcie Fiodora do chillwagonu.

I tutaj przyznać musimy, że z kolei nam z twórczością chillwagonu nie było dotąd po drodze. Muzyczne rejony, w które udawał się Borixon wraz ze zrzeszoną wokół siebie ekipą, nie były bowiem tymi, które chcielibyśmy odwiedzać. Sam TEDE natomiast w ostatnim czasie obrał kierunek niemalże idealnie wycelowany w blenderrapowe upodobania. Obok singla „3Wagon” nie mogliśmy zatem przejść obojętnie. Kawałek Borixona i ReTo z udziałem TDF’a odpalaliśmy jednak z lekką obawą. I jak się okazało niemalże od razu, zupełnie niepotrzebnie. „3Wagon” to porządny, nowoczesny, ale nadal mocno rapowy, banger! Bez diskopolowych naleciałości, nie zrealizowany w całości przy użyciu auto-tune’a, z porządnymi rymami. Taki chillwagon nam wjeżdża!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: