Ten Typ Mes w ostatnim odcinku RAP BIBLIOTEKI

Opublikowano: 16/09/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Udany cykl video rozmów RAP BIBLIOTEKA niestety dobiega końca. Ostatnim gościem redaktora Rasa jest raper, który już od swoich pierwszych płytach dał poznać się jako entuzjasta czytelnictwa dużego kalibru. Przed Państwem Ten Typ Mes!

Reprezentant Alkopoligamii opowiedział o demaskatorskiej i odkłamującej roli literatury, a także po co wraca do książek już przeczytanych, jakie pozycje zdecydowanie poszerzyły mu horyzonty i wreszcie – za co najbardziej ceni pisarzy. W rozmowie z Rasem – raperem znanym z zespołu Rasmentalism oraz audycji w newonce.radio – Mes odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna. 

Korzystając z okazji wrzucamy Wam również poprzedni odcinek RAP BIBLIOTEKI, który niestety umknął naszej uwadze. Rozmówcą Rasa przed tygodniem był z kolei Saful. Odtwórca głównej roli w serialu „Ślepnąc od świateł” fanom rapu znany jest przede wszystkim jako członek grupy Dixon37. Kamil Nożyński opowiedział o lekcji, jaka płynie z lektury doświadczeń i wspomnień wojennych, o prawdziwości etosu półświatka w literaturze, a także gdzie szukać rzetelnej krytyki systemu. Gwiazdor produkcji HBO zdradzi też, czym najbardziej urzekła go książka Jakuba Żulczyka, na podstawie której powstał przynoszący mu sławę serial. Saful odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna.

Za realizację serii RAP BIBLIOTEKA odpowiada OUTRAGE – agencja zajmująca się kreacją, produkcją i komunikacją niestandardowych projektów z obszaru muzyki, rozrywki i kultury. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: