The Alchemist, MIKE i Wiki puścili EP „One More”

Opublikowano: 26/11/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

The Alchemist zaangażował do współpracy kolejnych podziemnych raperów. Tym razem są to MIKE i WikI, a efekt tej kooperacji, w postaci EP zatytułowanego „One More”, zaprezentowano w dniu wczorajszym. Co ciekawe, projekt powstał pod kuratelą odzieżowych marek Tommy Hilfiger i Patta.

The Alchemist, MIKE i Wiki połączyli siły, czego efektem jest, na ten moment, składająca się z trzech numerów epka „One More”. Jest to kolejny projekt, w którym wiecznie zapracowany Uncle Al użycza swoich beatów raperom, którzy dopiero wybijają się z podziemia. Chociaż w tym przypadku mówić możemy już o rozpoznawalności już dość znacznej. Zarówno MIKE, jak i Wiki pochodzą z Nowego Jorku. Chociaż korzenie tego drugiego sięgają Irlandii i Puerto Rico. I od tego drugiego gościa zaczniemy.

Wiki milionów na YouTube swoimi singlami jeszcze nie wykręca, ale liczby są już to konkretne. Zwłaszcza singla „All I Need”, w którym gościnnie pojawia się Earl Sweatshirt. Wystarczyło to, by na rapera bez zęba na przedzie zwróciła ultra znana, modowa marka Tommy Hilfiger. Zapraszając Wikiego do współpracy przy kampanii promocyjnej kolekcji stworzonej wraz z holenderskim brandem Patta. A także Alchemista. Producenta poproszono natomiast o dobranie drugiego rapera do kooperacji.

Tym sposobem pojawia się tutaj i MIKE. Tego rapera ściągnął bowiem właśnie Mudfoot. Ten z kolei uwagę słuchaczy zwrócił wydanym w 2021 roku „Disco!”, a obecnie przygotowuje się do grudniowej premiery albumu „Beware of the Monkey”. Najpierw jednak „One More” do spółki z The Alchemistem i Wikim.

„Pierwszy raz usłyszałem słowo Girbaud lub Hilfiger z wersu Grand Puby. Powiedzieli, że chcą coś zrobić z Wiki i spytali mnie, czy są jacyś inni nowi artyści z Nowego Jorku, których dodanie byłoby fajne. Pokazałem im jedno video z Mike’a i natychmiast się zdecydowali. Pracowałem z Mike’iem i chciałem pracować z Wiki. Oni już się ze sobą bujali, więc idealnie.
Spotkaliśmy się w Amsterdamie. Zjedliśmy trochę ognistego surinamskiego jedzenia, posłuchaliśmy bitów i zaczęliśmy tworzyć. Mówili, żebyśmy robili, co chcemy, dając nam pełną twórczą kontrolę nad muzyką. Skończyło się na tym, że zrobiliśmy pełne danie. Ale najpierw przystawka, czyli trzy numery na 12 calach”

– The Alchemist

Tym sposobem otrzymaliśmy składające się z trzech kawałków „One More”. Powstałe dzięki ubraniowej kolekcji Tommy Hilfiger x Patta! Swoją drogą, unaocznia to, jak bardzo stylistyka lat 90-tych wraca do łask. I wraca także, na salony. Zaangażowanie do współpracy natomiast takich twórców jak The Alchemist, MIKE i Wiki pokazuje zarazem, że boombapowe brzmienie wcale nie jest przeżytkiem. Wręcz przeciwnie! Nadal jest w cenie! Numery jakie znajdziemy na „One More”, oprócz utworu tytułowego, także „Be Realistic” oraz „Odd Ways”. Pierwszy z wymienionych dodatkowo zobrazowano teledyskiem w reżyserii Nicholasa Stafforda Briggsa.

The Alchemist, Mike, Wiki - One More - EP

Mike, Wiki & The Alchemist – One More

01. One More
02. Be Realistic
03. Odd Ways

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: