Tropiki zaprasza na „Audycję wieczorną”

Opublikowano: 05/03/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Elektroniczny producent Michał Urban postanowił pokazać słuchaczom swoją hip-hopową twarz. Jako Tropiki nagrał album „Audycja wieczorna”, w którym zawarł fragmenty kultowej audycji „Fonoteka”, nadawanej w Polskim Radiu.

Szczeciński producent Michał Urban, swoją muzykę tworzy pod pseudonimem Tropiki. Na ogół jego twórczość oparta jest na syntezatorach wtopionych w egzotyczne rytmy lat ’80. W tym roku Michał postanowił jednak zaskoczyć swoich słuchaczy. Muzyk wypuścił album, w którym kłania się stylistyce hip-hopowej.

„Audycja wieczorna” ukazała się dokładnie w Walentynki tego roku. Album, poza streamingami, wydany został fizycznie na winylu sumptem JuNouMi Records. Swoją nazwę zawdzięcza koncepcji audycji radiowej, w której znalazły się archiwalne fragmenty, nadawanej w Polskim Radiu, serii „Fonoteka”.

Tropiki zaprosił na „Audycję wieczorną” gości ze świata rapu, ale nie tylko. Usłyszymy na niej takie osoby jak Guest Julka, DJ Eprom, Eskaubei, Falcon1, Jakub Jan Bryndal czy DJ Twister. Swoją obecność zaznaczyli również Alan Racz na saksofone i Grzegorz Witczak na gitarze.

Tropiki- Audycja wieczorna LP

STRONA A

 1. Pocztówka dźwiękowa
 2. Refleksja na dziś
 3. Express is what I do
 4. Cokolwiek
 5. Dedykacja ft. DJ Twister
 6. Przerwa techniczna

STRONA B

 1. Prostota ft. Eskaubei
 2. Pierwsze pytanie ft. Guest Julka
 3. Ekspres relacji
 4. Kaseta z nagraniami ft. DJ Eprom
 5. Stańko vibes
 6. Program audycji ft. Jakub Jak Bryndal, Falcon1
 7. Ostatni telefon
 8. Koniec audycji
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: